55. Kolegij: Odobren popust na zakup javnih površina za jednogodišnje zakupnike

U uredu gradonačeknika, 06. listopada 2014. godine, održan je 55. sastanak Kolegija kojem su pored Darija Vasilića prisustvovali njegov zamjenik Čedomir Miler i Marinko Bajčić, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Grada Krka.

Od ostalih nazočni su bili Josip Staničić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krka, Đimi Skomeršić, voditelj Odsjeka za komunalno gospodarstvo, Radmila Živanović Čop, voditeljica Imovinsko-pravne službe, Ines Galjanić, stručna suradnica za prostorno uređenje i zaštitu okoliša te Mladena Cvitković, viša stručna referentica.
Ovotjedni sastanak započeo je rješavanjem predmeta Imovinsko-pravne službe, odnosno prihvaćanjem prijedloga da se Hrvatskoj demokratskoj zajednici produži ugovor o zakupu poslovnog prostora, površine 14,52 m2, smještenog na adresi Dr. Dinka Vitezića 1 u gradu Krku. Pored toga, prihvaćena je i inicijativa tvrtke Lučišće d.o.o. iz Svetog Vida da s Gradom Krkom zaključi kupoprodajni ugovor za z.č. 1335/7, k.o. Linardići, površine od 288 m2. Radi se o zemljištu, u vlasništvu predlagatelja, predviđenom za izgradnju puta u naselju Linardići, procijenjenom na 20,00 EUR po m2. Na prijedlog zakupnika javnih površina, u ovoj je godini za sve one s jednogodišnjim ugovorom odobren popust od 10%, i to iskučivo na zakupnine koje su izlicitirane iznad početne. Molba Snježane Ručević Roso i Tomislava Ručevića iz Krka za brisanje zabilježbe prava prvokupa na z.č. 1057/6 i 1055/3, k.o. Krk, upisane u korist Grada Krka, radi mogućnosti rješavanja stambenog pitanja, i to prodajom navedene nekretnine, radi donošenja konačne odluke proslijeđena je Gradskom vijeću.
Razmatrajući predmete Odsjeka za prostorno planiranje i zaštitu okoliša, najprije je predstavljena dopuna webGIS projekta Grada Krka, putem kojeg se odsad mogu pregledavati Prostorni plan uređenja Grada Krka i Urbanistički plan uređenja UPU 1 - Krk, a čemu se pristupa s naslovnice gradskih Internet stranica. U nastavku, prihvaćene su dvije ponude tvrtke Mar-ing d.o.o. iz Rijeke, prva u iznosu od 21.200,00 kn (bez PDV-a) za početno poboljšavanje umjetne penjačke strukture u interijeru osnovnoškolske sportske dvorane, a druga u iznosu od 12.100,00 kn (bez PDV-a) za njezin pregled. Uređenje novog dječjeg igrališta u naselju Skrbčići odgođeno je radi rješavanja imovinsko-pravnih odnosa na parceli (z.č. 2/2, k.o. Skrbčići) koja je predviđena za njegovo postavljanje. Vezano uz projekt uređenja poljoprivrednog puta između naselja Brzac i Linardići, koji će pojedine vlasničke areale spojiti s morem, prihvaćena je ponuda tvrtke Geo-line d.o.o. iz Krka za izradu situacijskog plana, i to na iznos od 8.400,00 kn (bez PDV-a). S ciljem rješavanja oborinske odvodnje u dijelu Ulice Krčkih iseljenika u gradu Krku, prihvaćena je ponuda tvrtke Geo-line d.o.o. iz Krka za izradu situacijskog plana na iznos od 5.600,00 kn (bez PDV-a). Radi izgradnje stupova javne rasvjete i ugradnje optike  na potezu od crkvice sv. Lucije do Kampa Krk u gradu Krku, prihvaćena je ponuda tvrtke Geo-line d.o.o. iz Krka za izradu situacijskog plana na iznos od 9.340,00 kn (bez PDV-a).
Rješavajući predmete Odsjeka za komunalno gospodarstvo, temeljem dostavljene dokumentacije, a sukladno Odluci o komunalnom doprinosu, prihvaćena je žalba Katharine Žic iz Krka vezana uz oslobađanje od plaćanja dijela komunalnog doprinosa za ozakonjenje završene, slobodnostojeće, jednostavne stambene zgrade obujma od 129,24 m3 te završene, slobodnostojeće pomoćne zgrade u funkciji osnovne zgrade površine od 24,07 m2, obje izgrađene na k.č. 620, k.o. Skrbčići, izvan građevinskog područja naselja Pinezići. Uz to, prihvaćena je i žalba Branka Marjanovića iz Poljica vezana uz oslobađanje od plaćanja dijela komunalnog doprinosa za ozakonjenje nedovršene, slobodnostojeće, manje zahtjevne stambene zgrade obujma od 585,63 m3, izgrađene na k.č. 1679/1, k.o. Poljica, u naselju Poljica.
U sklopu predmeta što ih je Kolegiju predstavio gradonačelnikov zamjenik Čedomir Miler, vježbenica Danira Zec zadužena je da vodi Sustav upravljanja imovinom, prema programu tvrtke Libusoft Cicom d.o.o., a komunalni i prometni redar da kvartalno dostavljaju izvješće o onim komunalnim problemima koji nisu obuhvaćeni angažmanom krčkog Komunalnog društva Vecla d.o.o.
Razmatrajući predmete Odsjeka za opće, pravne i kadrovske poslove, prihvaćena je ponuda tvrtke Infoprojekt d.o.o. iz Rijeke za pripremu podataka u svrhu masovnog ispisa rješenja, računa i HUB obrazaca iz komunalnog informacijskog sustava, na iznos od 13.920,00 kn (bez PDV-a). Krčkom Dječjem vrtiću Katarina Frankopan, kako bi realizirali kupnju novog službenog vozila, dana je suglasnost za provedbu postupka nabave bagatelne vrijednosti. Na znanje potom je primljena potvrda glavnog projekta za rekonstrukciju istočnog poteza zidina grada Krka, za što se, radi provođenja postupka javne nabave, ima zatražiti troškovnik.