54. Kolegij: Kreću radovi na sanaciji zidova crkve u Milohnićima

U uredu gradonačeknika, 29. rujna 2014. godine, održan je 54. sastanak Kolegija kojem su pored Darija Vasilića nazočili njegov zamjenik Čedomir Miler i Josip Staničić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krka.

Od ostalih prisutni su bili Đimi Skomeršić, voditelj Odsjeka za komunalno gospodarstvo, Marinka Margan, stručna suradnica za društvene djelatnosti, Ines Galjanić, stručna suradnica za prostorno uređenje i zaštitu okoliša, Igor Hrast, stručni suradnik za održivi razvoj te Mladena Cvitković, viša stručna referentica.
Ovotjedni sastanak započeo je rješavanjem predmeta Odsjeka za komunalno gospodarstvo, i to djelomičnim prihvaćanjem žalbe Vesne Zahije, Ljubinka Zahije i Klaudija Zahije, svo troje iz Krka, vezane uz oslobađanje od plaćanja dijela komunalnog doprinosa za ozakonjenje završene, slobodnostojeće, manje zahtjevne stambeno-poslovne zgrade obujma od 85,05 m3, zatim završene, jednostavne, slobodnostojeće stambene zgrade obujma od 323,20 m3 te slobodnostojeće pomoćne zgrade u funkciji osnovne zgrade (spremišta) površine od 26,45 m2. S obračunatim umanjenjem, sukladno Odluci o komunalnom doprinosu, a temeljem dostavljene dokumentacije, ukupan iznos komunalnog doprinosa sveden je na 34.034,88 kn. Uz to, prihvaćena je žalba nadana Tudora iz Krka vezana uz oslobađanje od plaćanja dijela komunalnog doprinosa za ozakonjenje završene, slobodnostojeće manje zahtjevne stambene zgrade obujma od 166 m3 te završenog slobodnostojećeg spremišta površine od 5,59 m2. Nadalje, razmotren je i prihvaćen je prijedlog Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko goranske županije da se u Proračunu za narednu godinu osiguraju sredstva, odnosno 12.815,00 kn, radi izrade programa i provedbe stručnog nadzora nad preventivnom i obveznom preventivnom dezinfekcijom, dezinsekcijom i deratizacijom (DDD mjere). Turističkoj zajednici Grada Krka odobreno je postavljanje rekreacijsko-turističke signalizacije (šest usmjeravajućih tabli) za trim stazu na području Mjesnog odbora Kornić.
Razmatrajući predmete Odsjeka za društvene djelatnosti, krčkoj Osnovnoj školi Fran Krsto Frankopan dodijeljeno je 2.000,00 kn za organizaciju 17. saziva Male staroslavenske akademije koja će ove godine, između 21. i 24. listopada, zasjedati na temu Stogodišnjica Prvog svjetskog rata. Uz to, razmotreno je Izvješće o održavanju festivala Melodije Istre i Kvarnera, obzirom da su ga ove godine zajednički financijski pomogli Grad Krk te općine Malinska-Dubašnica i Punat.
Rješavajući predmete Odsjeka za gospodarstvo, Grad je preuzeo troškove nadzora vezanog uz provedbu dvaju aktualnih programa: Poticanje korištenja obnovljivih izvora energije u obiteljskim kućama na području Grada Krka te Povećanje energetske učinkovitosti obiteljskih kuća na području Grada Krka. Riječ je o poslovima ukupno vrijednim 14.000,00 kn. Na inicijativu Centra za lokalni razvoj Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, 09. listopada 2014. godine, u Maloj vijećnici Grada Krka biti će održan sastanak s evaluacijskim timom na kojem će biti pojašnjene sve aktivnosti i radnje povezane s programom certificiranja Grada Krka kao Grada s povoljnim poslovnim okruženjem - BFC SEE (Business Friendly Certification South-East Europe). Pored gradonačelnika, njegovog zamjenika i pročelnika, sastanku će nazočiti i voditelji svih odsjeka.
Rješavajući predmete Odsjeka za prostorno planiranje i zaštitu okoliša, analizirani su tehničko rješenje i troškovnik za ograđivanje košarkaškog igrališta u naselju Pinezići o čemu će svoje mišljenje, prije kretanja u radove, dati Trgovačko-komunalno društvo Ponikve te Županijska uprava za ceste Primorsko-goranske županije. Na inicijativu Centra za kulturu Grada Krka, s ciljem uređenja interijera krčke galerije Decumanus, Grad je preuzeo trošak radova u eksterijeru, točnije troškove ugradnje hidroizolacije i obrade vanjskog stepeništa smještenog iza prostora galerije koroz koje u (galerijski) depozit prodire vlaga. Prema ponudi tvrtke Junior kamen Krk d.o.o. iz Krka radi se o zahvatu vrijednom 17.981,25 kn (s PDV-om). Nadalje, prihvaćen je prijedlog Hane Kovačić iz Zagreba da se nedaleko stambenog objekta smještenog na adresi Vršak 80 u naselju Pinezići na postojeći stup postavi lampa javne rasvjete. Procijenjena navedenog vrijednost posla iznosi 1.680,00 kn (s PDV-om). Također, prihvaćena je ponuda Obrta za građevinarstvo ZFO Kornić iz Kornića, na iznos od 18.677,50 kn (s PDV-om), za uređenje i betoniranje nogostupa u dijelu Ulice Ivana Meštrovića, u gradu Krku. Za sanaciju vanjskih zidova crkve u naselju Milohnići, sukladno ponudi keramičarske radnje Pipić iz Vrha, izdvojeno je 24.625,00 kn (s PDV-om).
U sklopu predmeta što ih je Kolegiju predstavio gradonačelnikov zamjenik Čedomir Miler, prihvaćena je ponuda tvrtke Dimanis d.o.o. iz Zagreba, vrijedna 19.890,00 kn (bez PDV-a), za usluge vođenja i ekspertnog nadzora izrade Plana razvoja širokopojasne infrastrukture.