Održan 142. Kolegij gradonačelnika Grada Krka

U uredu gradonačeknika održan je 142. sastanak Kolegija na kojem su osim Darija Vasilića nazočili njegov zamjenik Čedomir Miler, Marinko Bajčić, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Grada Krka, Đimi Skomeršić, voditelj Odsjeka za komunalno gospodarstvo, Josip Staničić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krka, Radmila Živanović Čop, voditeljica Imovinsko-pravne službe,  Ines Galjanić, stručna suradnica za prostorno uređenje i zaštitu okoliša, Marinka Margan, stručna suradnica za društvene djelatnosti, te Mladena Cvitković, viša stručna referentica.Ovotjedno zasjedanje započelo je rješavanjem predmeta Odsjeka za komunalno gospodarstvo, odnosno razmatranjem i usvajanjem Prijedloga Odluke o I. Izmjeni Programa gradnje objekata i uređaja komunalne infrastruktire za 2012., zatim Prijedloga Odluke o I. Izmjeni programa održavanja komunalne infrastrukture za 2012., kao i Prijedloga Odluke o I. Izmjeni Plana gradnje komunalnih vodnih građevina za 2012. godinu. Sve tri odluke proizlaze iz usklađivanja programa Odsjeka za komunalno gospodarstvo s III. Izmjenom Proračuna Grada Krka za 2012., tako da se i one na konačno odlučivanje proslijeđuju Gradskom vijeću. Na prijedlog Odsjeka odobren je otpis potraživanja dugova nastalih obračunom kamata na plaćena potraživanja, i to manjih od 30,00 kn, radi (povećanih) vrijednosti poštarina za pošiljke kojima se provodi ovrha i/ili dužnici pozivaju na podmirenje dugova. Nadalje, prihvaćena je ponuda Servisa za plamenike i automatiku Elektroterm u vlasništvu Gorana Čargonje iz Čavli za nabavu novog plamenika (Riello RL 44 TC), snage do 500 kW, na kotlu centralnog grijanja zgrade Gradske uprave. Obzirom na dotrajalost i predimenzioniranost postojeće kotlovnice Odsjek za gospodarstvo zadužen je da pokrene izradu dokumentacije potrebne za njezinu rekonstrukciju. Nakon dobivenog stručnog mišljenja, prihvaćena je zamolba tvrtke Mateo d.o.o. iz Krka da se na poslovnom prostoru u vlasništvu Grada, smještenom na adresi J. J. Strossmayera 27, postojeća ulazna vrata, radi njihove dotrajalosti, zamjene novima. Izrada identičnih vrata načinjenih od hrastova drva iznosi 8.100,00 kn. Obzirom na zamolbu Tomislava Murgića iz Zagreba, Odsjek za komunalno gospodarstvo zadužen je da pokrene inicijativu održavanja spojnog puta između Omišaljske i Dobrinjske, odnosno Dobrinjske i Vrbničke ulice u gradu Krku, a nakon što se utvrdi status puteva te imovinsko-pravno stanje, razmotriti će se i njihovo uvrštavanje u programe Odsjeka za komunalno gospodarstvo. Rješavajući predmete Odsjeka za opće, pravne i kadrovske poslove, prihvaćen je zahtjev Mesnice-marketa Žužić, u vlasništvu Vjekoslava Žužića iz Krka, za realizaciju potpore projektu Krčki pršut, odobrene 17. travnja, ove godine, u iznosu od 30.000,00 kn. Isplata traženog iznosa biti će realizirana podsredstvom Centra za brdsko-planinsku poljoprivredu Primorsko-goranske županije s kojim Grad ima potpisan ugovor o sufinanciranju (manifestacije Drobnica fest, Strategije održivog razvoja poljoprivrede Grada Krka i ostalih aktivnosti vezanih uz poljoprivredu/gospodarstvo). U nastavku, prihvaćena je zamolba tvrtke Krčki dvori d.o.o. iz Krka za produženje rednog vremena ugostiteljskom objektu Casa del padrone, i to između 21. i 30. prosinca do 03.00 ujutro te 31. prosinca do 04.00 ujutro. Rješavajući predmete Odsjeka za prostorno planiranje i zaštitu okoliša razmotren je i prihvaćen konačni Prijedlog Urbanističkog plana uređenja UPU 1 - Krk. Također, prihvaćeno je i idejno rješenje, odnosno koncepcija uređenja novog gradskog galerijskog prostora (negdašnja knjižara Pontes). Sukladno predstavljenoj koncepciji radi se o moderno i funkcionalno definiranom prostoru, čistih linija te izuetno prilagodljivom, čije se uređenje (građevinski, obrtnički i instalacijski radovi te opremanje) procjenjuje na iznos od 380.000,00 kn (bez pridodane vrijednosti PDV-a). Inicijativa Spomenke Češkić da joj se parcela uvrsti u građevinsko područje biti će na odlučivanje proslijeđena Gradskom vijeću. Rješavajući predmete Imovinsko-pravne službe prihvaćen je sporazumni raskid ugovora sa Željkom Skomeršićem vezanim uz zakup poslovnog prostora u gradskom vlasništvu smještenom na Trgu Sv. Kvirina u gradu Krku. Sljedeći Kolegij na rasporedu je 28. prosinca 2012. s početkom u 09.00 sati.