Izvrsni rezultati Katarine Bogdanić na Europskom prvenstvu u šahu za mlade

Članovi Šahovskog kluba Krk nakon ljetne stanke iznova su intenzivno krenuli s radom i pripremama za nastavak prvenstva u 2. i 3. hrvatskoj ligi, o čemu najbolje svjedoče već odigrana natjecanja, ali i postignuti rezultati.

Na turniru Mihoja održanom, sredinom rujna, u Dražicama sudjelovalo je 60 šahista, a igralo se 11 kola s tempom igre od 10 minuta po igraču. Izvrsnim performansom pobjedu je odnio mađarski FIDE majstor Nagy Bence s osvojenih 9.5 bodova. Pored nekolicine članova krčkog šahovskog kluba koji su pristupili natjecanju najbolji su bili Silvano Samblić (7,5) plasiravši se na 8. i Marijan Brzac (6,5) zauzevši 15. mjesto.
Osim u Dražicama krčki šahisti svoje su znanje okušali i na tradicionalnom delničkom memorijalu Ivan Majnarić Kiki. Na ovom turniru koji je okupilo 25 šahista, igralo se devet kola s tempom igre od 10 minuta po igraču. Pobjednikom turnira, sa 7 prikupljenih bodova, proglašen je Mirsad Dizdarević, dok su Krčani također zauzeli dobre pozicije: Marijan Brzac (6) 3., a Silvano Samblić (5,5) 8. mjesto.
U Crnoj Gori, u slikovitom primorskom gradiću Budvi između 28. rujna i 09. listopada, održava se 23. po redu Europsko prvenstvo u šahu za mlade. Na ovom prestižnom natjecanju na kojem sudjeluje više od 1000 mladih šahista, igra se po dobnim skupinama. Zahvaljujući Gradu Krku i ostalim pokrovotiljima na Europsko prvenstvo za mlade otputovala je velika nada krčkog šaha - Katarina Bogdanić koja nastupa u konkurenciji do 12 godina. Nakon odigranih sedam od predviđenih devet kola, Katarina je u svom premijernom inozemnom nastupu s 5 osvojenih bodova zauzela izvrsnu 15. poziciju, i to u jakoj konkurenciji među 91 natjecateljicom iz čak 40 europskih zemalja. Već ovim rezultatom Katarina je više nego ispunila očekivanja kluba i trenera Ivana Mandekića obzirom da je na početku natjecanja rangirana kao 64. U preostale dvije partije zasigurno je očekuju iznimno jake protivnice i teško je očekivati potpuni uspjeh, no kako je mlada Krčanka krenula - sve je moguće!
U prostoriji Šahovskog kluba Krk, 06. listopada, odigran je Brzopotezni šahovski turnir na kojem je snage odmjerilo 10 krčkih šahista, a nakon odigranih devet kola pobjedu je sa 7 osvojenih bodova odnio Miro Čaušević. On je za sobom ostavio Vladimira Panića (6,5) i Marijana Brsca (6).