Ivan Šarić i Knjiga o džungli uveli u četvrtu sezonu programa Vama glumimo

Dvama kazališnim programima, prvom namijenjenom odraslima, a drugom djeci, 18. i 19. siječnja 2019. godine, pošlo je za rukom solidno ispuniti auditorij sportske dvorane osnovne škole, što znači da otočani različitih generacija ovo zimsko vrijeme vole provesti uz dobru predstavu, a u ovom slučaju i uz neponovljivi stand-up performans.

Ovaj projekt krčkog Centra za kulturu, prigodno prozvan Vama glumimo, koji će sve do travnja, trećeg petka i subote u mjesecu, donositi popularne kazališne sadržaje, tako je otpočeo stand-up nastupom Ivana Šarića, da bi se dan kasnije nastavio raspjevanim (lutkarsko-igranim) uprizorenjem dječjeg klasika Knjiga o džungli u izvedbi Kazališne družine Ivana Brlić Mažuranić.

Stand-up komičar Ivan Šarić već više od deset godina suvereno vlada domaćom stand-up scenom, ponajviše zahvaljujući britkom, jasnom i personaliziranom humoru. Njegova vjerna publika već dobro poznaje njegov jedinstveni stil, a ona nova krčkim je nastupom dočekala nisku urnebesnih šala na račun muško-ženskih odnosa, religije i Crkve, povijesti, aktualnih političkih zbivanja te opservacijski humor prožet običnim i neobičnim pričama iz svakodnevice. Uz pomno pripremljeni materijal kojeg Ivan vrlo dobro prilagođava vremenu, ali i mjestu nastupa, dio izvedbe bio je rezerviran i za improvizaciju u kojoj aktivno sudjeluje i publika. Jer smijeh je najbolji lijek i najučinkovitije sredstvo protiv životnih briga i problema, čemu su svjedočili i izvrsno raspoloženi Krčani, bivajući barem nakratko uvučeni u svijet ispunjen inteligentnim humorom i zaista jedinstvenom atmosferom.

Nakon smijehom prožetog petka, u subotu je red došao na one najmlađe koji su svjedočili pravom malom scenskom spektaklu. Naime, Knjiga o džungli, na kazališne daske postavljena prema popularnom rukopisu engleskog književnika i nobelovca Rudyarda Kiplinga, okupljene mališane oduševila je oživljenim avanturama simpatičnog dječaka Mowglija kojeg je u džunglama Indije, uz pomoć medvjeda, crne patere, slona i zmije, odgojila obitelj vukova štiteći ga od grabežljivog bengalskog tigra Shere Khaana! U ovoj zaigranoj predstavi, čiji narativni dio vjerno prati literarni predložak, svoje su glumačke vještine demonstrirali Luka Stilinović, Matej Safundžić, Valentina Srnojević i Darija Vlajinić, dok je režija povjerena Mariju Kovaču, dramaturgija Kristini Kegljen, a scenografija i dizajn lutaka Valentini Srnojević, s time da originalnu glazbu potpisuje Željko Zovo.

Program se u prostoru osnovnoškolske sportske dvorane smještene na Trgu krčkih glagoljaša u gradu Krku nastavlja već 15. i 16. veljače, i to najprije hit komedijom Brodolomke nastalom u (ko)produkciji Kazalište Moruzgva i Ludens teatra, a potom i mjuziklom za djecu Tonka Bontonka Gradskog kazališta Scena Gorica, s time da se ulaznice po cijeni od 40,00 kn, odnosno 25,00 kn za dječje programe (od ponedjeljka, 28. siječnja) mogu kupiti u Galeriji Decumanus, u njezino redovno radno vrijeme. Osim toga, karte je moguće rezervirati mailom na kultura@gradkrk.net, telefonom na 051 220 041 iliti kupiti na blagajni neposredno pred početak predstave.