Industrija nafte INA i Novi list iznova nagrađuju najbolje školske eko-projekte

Povodom početka nove školske, 2017./2018., godine, Industrija nafte INA u suradnji s Novim listom, 27. rujna 2017. godine, raspisala je natječaj kojim se nagrađuju tri najbolja eko-projekta osnovnih ili srednjih škola.
Stoga, ovim se natječajem pozivaju sve škole, razredi, učenici i voditelji osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj da prijave svoje eko-projekte planirane za novu školsku godinu. Pod terminom eko-projekt podrazumijevaju se svi projekti čiji su ciljevi edukacija i aktivnosti povezane s očuvanjem i poboljšanjem kakvoće zraka, tla, voda i mora, zatim upotreba i iskorištavanje otpada, zaštita i očuvanje biološke i krajobrazne raznolikosti, očuvanje životnog (radnog) prostora, i slično.
Prijave na natječaj moraju sadržavati: naziv, adresu, žiro-račun  škole, zatim imena učenika i voditelja eko projekta, te naziv i opis planiranog eko projekta na najviše tri kartice teksta (90 redaka). Same prijave dostavljaju se najkasnije do 23. listopada ove godine, na adresu: Novi list - marketing, Zvonimirova 20a, 51000 Rijeka, s naznakom - Natječaj za eko projekte.
Stručno povjerenstvo potom će pregledati i ocijeniti sve pristigle prijave te po svojoj prosudbi novčanim iznosom nagraditi tri najbolja projekta, i to na način da je prvonagrađenom osigurana nagrada u vrijednosti od 7.000,00 kn neto, drugonagrađenom 5.000,00 kn neto, a trećenagrađenom 3.000,00 kn neto.