Imenovani članovi Skupštine i Turističkog vijeća Turističke zajednice otoka Krka

U Velikoj gradskoj vijećnici, 05. listopada 2020. godine, održana je Izborna Skupština Turističke zajednice otoka Krka, što znači da je izborom novih članova u njezina upravna tijela izvršena prilagodba novom Zakonu o turističkim zajednicama i promicanju hrvatskog turizma.

Tako je člankom 16. novog Statuta Turističke zajednice otoka Krka utvrđeno da njezina Skupština, ne računajući predsjednika, broji 28 predstavnika lokalnih turističkih zajednica, otočnih općina i Grada Krka. A kako je svaka od lokalnih turističkih zajednica, odnosno jedinica lokalne samouprave, u Skupštini zastupljena sukladno učešću u (su)financiranju Turističke zajednice otoka Krka, Turistička zajednica Grada Krka u tom će upravnom tijelu odsad imati osam predstavnika (Mile Pavlica, Zoran Morožin, Ivan Lončar, Vesna Depope, Lucija Petrak, Sanjin Barbalić, Dinko Jakovljević i Boris Mrakovčić), Turistička zajednica Općine Baška njih šestero (Magdalena Supan Budimilić, Marija Vukelić, Damir Crneković, Zlatko Dorčić, Dragan Brnić i Andrej Valčić), Turistička zajednica Općine Omišalj - petero (Mauro Justić, Domagoj Trivić, Anamarija Maletić, Luka Majcen i Dean Milohnić), Turistička zajednica Općine Malinska-Dubašnica - četvero (Nediljko Vučetić, Ivica Turčić, Danijel Šabalja i Ivana Lesica), Turistička zajednica Općine Punat - troje (Indira Justinić, Iris Leleković i Zrinka Lubenjak), Turistička zajednica Općine Dobrinj - jednog (Nikica Fugošić), kao i Turistička zajednica Općine Vrbnik (Nikolina Kovačević).

Uz članove Skupštine, izabrani su i novi članovi Turističkog vijeća Turističke zajednice otoka Krka, a čiji će mandat potrajati do kraja ove godine. Naime, temeljem Statuta, Turističko vijeće, ne računajući predsjednika, broji deset članova od kojih osmero biraju skupštine lokalnih turističkih zajednica, dok po jednog člana delegiraju Hrvatska gospodarska komora - Županijska Komora Rijeka i Hrvatska obrtnička komora. Tako su, uz predsjednicu Mirelu Ahmetović (predstavnicu Turističke zajednice Općine Omišalj), članovima Turističkog vijeća imenovani: Neven Komadina (predstavnik Turističke zajednice Općine Dobrinj), Dragan Brnić (predstavnik Turističke zajednice Općine Dobrinj), Dinko Jakovljević (predstavnik Turističke zajednice Grada Krka), Toni Juranić (predstavnik Turističke zajednice Općine Baška), Andrej Valčić (predstavnik Turističke zajednice Općine Baška), Robert Anton Kraljić (predstavnik Turističke zajednice Općine Malinska-Dubašnica), Dragan Zahija (predstavnik Turističke zajednice Općine Vrbnik), Marinko Žic (predstavnik Turističke zajednice Općine Punat), Vita Dujmović (predstavnica Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Rijeka) i Nikica Depikolozvane (predstavnik Hrvatske obrtničke komore tj. Udruženja obrtnika otoka Krka).