I za kraj, čisti glazbeni užitak uz duo Bošnjak - Milošev

U završnici 61. Ljetnih priredbi, 24. kolovoza 2017. godine, na Sceni Zidine održan je koncert dvojice glazbenih virtuoza - Danija Bošnjaka na oboi i Aleksandra Miloševa na violini - koji su publici uspjeli priskrbiti više od sat vremena čistog glazbenog užitka.
U prigodi zatvaranja ovogodišnjeg festivala dvojac je izveo program satkan od djela skladateljskih majstora baroka i klasicizma J. S. Bacha (Dvoglasne invencije - izbor), W. A. Mozarta (Duet u G-duru; Duet u B-duru) i I. M. Jarnovića (Duet u D-duru). Tako pomno sastavljen repertoar izveden je krajnje nadahnuto što se okupljenim ljubiteljima klasike i više nego svidjelo, nagradivši svaku izvedenu numeru snažnim aplaudiranjem.
Svestrani Dani Bošnjak jedan je od najtraženijih hrvatskih flautista. Kao solist u raznim komornim sastavima (Zagrebački puhački ansambl, Cantus ansambl, Acoustic Project, Camerata Garestin, Ex Arte, Trio Karamazov-Milošev-Bošnjak) te dugogodišnji član Zagrebačke filharmonije dosad je nastupio na pet kontinenata, od Musikvereina u Beču, Concertgebouwa u Amsterdamu, do Glenn Gould studija u Torontu i Suntory Halla u Tokiju. Bogat Bošnjakov repertoar seže od rane glazbe koju izvodi na povijesnim instrumentima do skladbi suvremenih autora, uključujući i jazz improvizacije. Bošnjak je dosad praizveo brojna djela hrvatskih skladatelja od kojih se neka nalaze na nosaču zvuka Canto Peregrino, a kojeg je 2014. objavio Cantus.
Odlikovan najvišom slovenskom nagradom za umjetnička postignuća, Aleksandar Milošev glazbenik je širokih stilskih interesa. Kao solist nastupao je sa Zagrebačkim solistima te Slovenskom, Zagrebačkom i Beogradskom filharmonijom. Član je gudačkog Kvarteta Tartini koji je svoje muziciranje predstavio u mnogim prestižnim svjetskim dvoranama. Na poziciji je vođe dionica viola Slovenske filharmonije, a isto zaduženje imao je u Minhenskoj i Londonskoj filharmoniji te Njemačkom komornom orkestru i Orkestru Arturo Toscanini. Milošev, kao izvanredni profesor, poučava violu na Muzičkoj akademiji Zagreb, ali i kao gostujući profesor na Trinity Laban konzervatoriju za glazbu i ples u Londonu.