I Krčani proslavili Međunarodni dan sreće

Grad Krk, 19. ožujka 2014. godine, priključio se mnogim gradovima diljem svijeta koji su odlučili slaviti Sreću. Sreća, kao temeljna ljudska potreba i cilj tako je dobila svoj dan, i to 20. ožujak.

Naime, Međunarodni dan sreće (International Day of Happiness), na prijedlog Kraljevine Butan, proglasila je prije tri godine Generalna skupština Ujedinjenih naroda, a ove se godine taj mlađahan praznik, uz pomoć globalnog plesačkog tima, obilježava snimanjem video spota za pjesmu Happy, američkog glazbenika Pharrella Williamsa, ujedno ambasadora ove UN-ove inicijative.
Prvi hrvatski grad koji je koji se prepustio plesu uz prepoznatljive Pharrellove ritmove bio je Čakovec, a njegov su primjer potom slijedili i ostali gradovi. Krk je u ovu glazbeno-plesnu priču ušao posljednjeg trenutka, i to zahvaljujući angažmanu krčkog fotografa Ivice Brusića Bruje, kojem je u jedno poslijepodne pošlo za rukom organizirati snimanje. Njegovom su se pozivu da sudjeluju u akciji odazvali Krčani svih generacija, od osnovnoškolaca, srednjoškolaca, prvih turista, pa sve do slučajnih prolaznika.
Znani su krčki punktovi, poput rive, parkova, Kamplina ili Vele place, tijekom snimanja, uz pjesmu, ples i neumoran pljesak, odzvanjali smijehom, a okupljeni su dobili priliku podijeliti jedan od naljepših osjećaja.
Više o ovoj inicijativi saznajte na njezinim službenim Internet stranicama ili Twitter profilu, a kakva je atmosfera jučer vladala Krkom pogledajte u sljedećem video spotu.