Harlequin Art Collective djela Johanna Sebastiana Bacha predstavio u novim aranžmanima

U novom poglavlju glazbenog programa 65. Ljetnih priredbi, 22. srpnja 2021. godine, na Sceni Zidine atraktivan koncertni program izveo je Komorni sastav Harlequin Art Collective.

Izvodeći, u zaista specifičnim aranžmanima, djela velikog njemačkog skladatelja Johanna Sebastiana Bacha (Ricercar a tre aus Musikalisches Opfer, BWV 1079; Aus Liebe will mein Heiland sterben, Aria aus Matthaus passion, BWV 244; Sonata sopr'il Soggetto Reale aus Musikalisches Opfer, BWV 1079; Erbarme dich, mein Gott, Aria aus Mathhaus pasion, BWV 244; Ricercar a sei aus Musikalisches Opfer, BWV 1079), Harlequin Art Collective krčkoj je publici priskrbio neobično i nezaboravno iskustvo. A da su Krčani prepoznali njihova svježa nastojanja, svjedočile su i ovacije kojima su zadovoljne glazbenike ispratili sa scene.

Ovaj glazbeni kolektiv, osnovan u Zagrebu 2018. godine, čine flautist Dani Bošnjak, trombonist Alan Bošnjak, vibrafonist Šimun Matišić, harmonikaš Stjepan Vuger i sopranistica Marta Schwaiger, a posebnim ga čini nov, gotovo eksperimentalan, zvuk koji nastaje naizgled nespojivom kombinacijom instrumenata i finoće ženskog vokala. Upravo tom sintezom, postižu uzbudljiv, kompleksan, ali i kompaktan zvuk - delikatno nijansiran i različito obojen.

U nastavku glazbenog dijela festivala, 31. srpnja, slijedi koncert Bože Vreće i Edina Karamazova kojim će predstaviti skladbe s njihovog zajedničkog albuma Lachrimæ, dok 05. kolovoz donosi nastup Zagrebačkog klezmer trija posvećenog sviranju klezmera, inače glazbenog žanra prepoznatljivog po izražajnim melodijama nalik ljudskom glasu.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk, Turistička zajednica Grada Krka i Vinarija Katunar.