Konstituiran novi saziv Gradskog vijeća Grada Krka

U Malenoj gradskoj vijećnici, 07. lipnja 2017. godine, uz nazočnost svih 15 članova, održana je konstiturajuća sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju je sazvala i otvorila Jasna Turak, predstojnica Ureda državne uprave Primorsko-goranske županije.
Na početku zasjedanja izabrana je Mandatna komisija, kao jedno od radnih tijela Gradskog vijeća u koje su imenovani Barbara Mrakovčić za predsjednicu te Ines Balorda i Darko Purić za članove. Nakon Izvješća što ga je podnijela Barbara Mrakovčić, verecifirani su mandati sljedećih vijećnika: Marinka Pavlića (PGS - SDP - HNS), Josipa Brusića (PGS - SDP - HNS), Barbare Mrakovčić (PGS - SDP - HNS), Josipa Mrakovčića (PGS - SDP - HNS), Ines Barolde (PGS - SDP - HNS), Franja Volarića (PGS - SDP - HNS), Siniše Patrka (PGS - SDP - HNS), Danijela Brozića (PGS - SDP - HNS), Milana Žužića (PGS - SDP - HNS) umjesto Darija Vasilića kojemu mandat po sili zakona miruje zbog obavljanja gradonačelničke dužnosti, Davida Mrakovčića (Kandidacijska lista grupe birača), Darka Purića (Kandidacijska lista grupe birača), Gorana Marevića (Kandidacijska lista grupe birača), Anta Čabraje (HDZ - HSLS - HSP), Zlatka Morožina (HDZ - HSLS - HSP) i Berislava Manestra (HDZ - HSLS - HSP).
Nakon verifikacije mandata članova Gradskog vijeća predsjedanje sjednicom preuzeo je vijećnik Marinko Pavlić, kao prvi (sljedeći) kandidat kandidacijske liste (izuzmemo li Darija Vasilića) koja je na lokalnim izborima dobila najviše glasova, pročitavši tekst svečane prisege kako bi vijećnici naposljetku prisegnuli.
Nadalje, u Odbor za izbor, imenovanja i razrješenja Gradskog vijeća imenovani su Franjo Volarić za predsjednika te Danijel Brozić i Berislav Manestar za članove.
Za predsjednika Gradskog vijeća potom je izglasan Marinko Pavlić, a za potpredsjednike Josip Brusić i David Mrakovčić, kojeg će nakon dvije godine, također iz redova predstavničke manjine, zamijeniti Anto Čabraja.
Po odrađenom Dnevnom redu novoizabranim vijećnicima čiji mandat traje do 2021. godine, obratio se gradonačelnik Darijo Vasilić, čestitavši svima na ostvarenim izbornim rezultatima, ali i primijetivši da je novi saziv, u odnosu na prethodne, djelomično osvježen, i to s pet novih vijećnika koji će ovu dužnost obnašati po prvi put. Kao zanimljivost istakao je činjenicu kako po prvi put predstavnici mjesnih odbora imaju većinu u Gradskom vijeću te kako je njegova prosječna starost 46 godina po vijećniku, što ovaj saziv čini relativnom mladim. Svoje kratko izlaganje gradonačelnik je zaključio mišlju da vjeruje u uspješnu suradnju izvršne i predstavničke vlasti, kao što je to i dosad bilo, izdvojivši naposljetku nekolicinu tema koje novoizabrane vijećnike očekuju na budućim sjednicama.

Konačne rezultate izbora preuzmite: ovdje.
Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.