21. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Josip Brusić, održat će se u četvrtak, 15. listopada 2020. godine, u Velikoj vijećnici Grada Krka s početkom u 18.00 sati, s time da je predložen sljedeći Dnevni red.

01. Usvajanje Zapisnika s 20. sjednice Gradskog vijeća Grada Krka, održane 23. srpnja 2020. godine.

Materijale preuzmite: OVDJE.

02. Prijedlog Polugodišnjeg izvještaja o izvršenju Proračuna Grada Krka za 2020. godinu s prilozima:

a) Izvodom iz Knjige javnog duga do 30. lipnja 2020. godine;

b) Izvršenjem Plana razvojnih programa Grada Krka za razdoblje: 01. siječanj - 30. lipanj 2020. godine;

c) Izvještajem o korištenju proračunske zalihe za razdoblje: 01. siječanj - 30. lipanj 2020. godine.

Materijale preuzmite: OVDJE.

03. Izvještaj o radu Gradonačelnika Grada Krka za razdoblje: 01. siječanj - 30. lipanj 2020. godine.

Materijale preuzmite: OVDJE.

04. Prijedlog Odluke o ukidanju statusa javnog dobra za k.č. 2156/5, k.o. grad Krk (z.č. 1079/25 k.o. Krk) upisanu u z.k.ul. 4351 zemljišne knjige Općinskog suda u Crikvenici, Stalna služba u Krku, kao opće dobro, te u katastru kao put površine od 116 m2.

Materijale preuzmite: OVDJE.

05. Prijedlog Odluke o ukidanju statusa javnog dobra za k.č. 4031/6, k.o. grad Krk (z.č. 1951/11 k.o. Krk) u zemljišnoj knjizi Općinskog suda u Crikvenici, Stalna služba u Krku, upisanu u z.k.ul. Popi I, kao javno dobro putovi, te u katastru nekretnina kao put površine od 127 m2.

Materijale preuzmite: OVDJE.

06. Prijedlog Odluke o ukidanju statusa javnog dobra za k.č. 2538/1, k.o. Linardići, u zemljišnoj knjizi Općinskog suda u Crikvenici, Stalna služba u Krku, upisanu u Popi I, kao javno dobro putovi, te u katastru kao put površine od 3.900 m2.

Materijale preuzmite: OVDJE.

07. Prijedlog Odluke o ukidanju statusa javnog dobra za z.č. 3605/3, k.o. Poljica, u zemljišnoj knjizi Općinskog suda u Crikvenici, Stalna služba u Krku, upisanu u z.k.ul. Popi I, kao javno dobro putovi, te u katastru nekretnina kao dvorište površine od 8 m2.

Materijale preuzmite: OVDJE.

08. Prijedlog Odluke o prihvaćanju sufinanciranja kapitalnih projekata (radova i usluga) koji se provode na području luke otvorene za javni promet županijskog značaja - Luke Krk.

Materijale preuzmite: OVDJE.

09. Prijedlog Odluke o imenovanju ravnateljice predškolske ustanove Grad Krk, Dječji vrtić Katarina Frankopan.

Predlagatelji: Upravno vijeće Ustanove i Gradonačelnik.

Materijale preuzmite: OVDJE.

10. Prijedlog Zaključka o Izvješću o provedenoj analizi zaprimljenih inicijativa u svrhu utvrđivanja osnovanosti pokretanja postupka za izradu i donošenje, odnosno izmjenu i dopunu prostorno planske dokumentacije za 2019. godinu.

Materijale preuzmite: OVDJE.

11. Prijedlog Zaključka o davanju prethodne suglasnosti na Opće uvjete korištenja sustava javnog iznajmljivanja bicikla Krk - bike.

Materijale preuzmite: OVDJE.

12. Prijedlozi Zaključaka o davanju prethodne suglasnosti na prijedloge izmjena i dopuna Statuta i Pravilnika o unutarnjem ustrojstvu Dječjeg vrtića Katarina Frankopan Krk, i to:

a) prijedlog Zaključka o davanju prethodne suglasnosti na prijedlog Izmjene i dopune Statuta predškolske ustanove Grad Krk, Dječji vrtić Katarina Frankopan Krk;

b) prijedlog Zaključka o davanju prethodne suglasnosti na prijedlog Izmjena i dopuna Pravilnika o unutarnjem ustrojstvu i načinu rada predškolske ustanove Grad Krk, Dječji vrtić Katarina Frankopan Krk.

Predlagatelji: Upravno vijeće Ustanove i Gradonačelnik.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

13. Izvješće o pristiglim prijedlozima kandidata za člana i zamjenika člana Savjeta mladih Grada Krka.

Podnositelj: Odbor za izbor, imenovanja i razrješenja.

14. Pitanja i odgovori.

Dopuna Dnevnog reda:

15. Prijedlog Odluke o smanjenju zakupnine za zakup poslovnih prostora radi ublažavanja posljedica za gospodarstvenike uzrokovanih epidemijom bolesti COVID-19.

Materijale preuzmite: OVDJE.

16. Prijedlog Odluke o razrješenju članice i izboru člana Mandatne komisije.

Materijale preuzmite: OVDJE.

17. Prijedlog Odluke o razrješenju članice i izboru člana Odbora za poljoprivredu.