Gradonačelnik posjetio prvašiće Vrha i Krka

Ukupno 72 prvašića Osnovne škole Fran Krsto Frankopan - Matične škole Krk (52) i Područne škole Vrh (20), dobila su priliku na početku svog obrazovnog puta osobno se susresti s gradonačelnikom Darijem Vasilićem, i to tijekom kratkih druženja koja su najprije u vršanskoj, a potom i krčkoj školi priređena 13. studenog 2017. godine.
Ovom prigodom najmlađim školarcima podijeljen je prigodan poklon paketić s edukativnom slikovnicom-vodičem Hrvatska za djecu, autorskog dvojca Maje Perišin i Saše Gubijana, koja se dade okarakterizirati kao prvo (mališanima prilagođeno) polazište za otkrivanje iznimnih raznolikosti Hrvatske i njezinih gradova.
Osim samog upoznavanja s gradonačelnikom, zadaća ovakvih druženja, koja su prerasla u tradiciju, jest osim darivanja i potaknuti mališane da se u školskom okruženju osjećaju što ugodnije. Pomoć gradonačelniku u podijeli poklon paketa pružili su ravnatelj škole Serđo Sambilić i Marinka Margan, voditeljica Odsjeka za društvene djelatnosti Grada Krka, a druženje je dodatno začinjeno pokojim simpatičnim komentarom upućenim krčkom gradonačelniku, koji je prvašićima otkrio kako jedan od ključeva budućeg uspjeha leži upravo u znatiželji ili otvorenosti prema otkrivanju i stjecanju novih znanja.