Grad Krk dobio svoju meteorološku postaju

Zahvaljujući Mladenu Fugošiću, IstraMetu se pridružila još jedna automatska meteorološka postaja s otoka Krka. Ona je smještena u gradu Krku na četrdesetak metara nadmorske visine, a od mora je udaljena dvjestotinjak metara.

Radi se o meteo postaji s ugrađenim senzorima za mjerenje temperature, vlažnosti i tlaka zraka, brzine i smjera vjetra te količine oborina, čiji se podaci ažuriraju svakih pet minuta.
Aktualni podaci za grad Krk mogu se pratiti - ovdje, dok je kompletna mjesečna arhiva podataka dostupna - ovdje. Podacima vezanim uz grad Krk uskoro će se moći pristupiti i s naslovnice gradskih Internet stranica.
Meteorološki podaci s ove lokacije zasigurno će doprinijeti što boljem i potpunijem poznavanju klimatskih prilika na otoku Krku, ali i na području sjevernog Jadrana, uopće. Također, sve informacije o postavljenju meteorološke postaje poput krčke mogu se dobiti na: istramet@gmail.com.