Fotografija - ljubav koja spaja, međunarodna izložba Foto kluba Krka

Na inicijativu Foto kluba Krk, između 17. i 27. svibnja 2021. godine, u Galeriji Decumanus može se razgledati međunarodna fotografska izložba Fotografija - ljubav koja spaja kojom se predstavljaju recentni radovi fotografa iz čak petero foto klubova i udruga.

Riječ je o Foto klubu Radovljica iz Slovenije, Foto klubu Kragujevac iz Srbije, Associazione Roiano per Tutti (Sezione fotografica Meetingclick)iz Italije, Dusetų dailės galerijos fotografai iz Litve i domaćinu, Foto klubu Krk koji je krčku galeriju ovom prigodom opremio zanimljivim, žanrovski različitim radovima pedesetak fotografa.

Ovim postavom, poručuju nam inicijatori izložbe i domaćini, namjera je bila okupiti što više međunarodnih fotografskih asocijacija s kojima i inače održavaju prijateljsku suradnju. Osim crno-bijelih i fotografija u boji koje, uz ostalo, bilježe portrete, ambijente, pejzaže ili detalje koji graniče s apstrakcijom, izložbom se predstavlja i kompilacija video uradaka kojima se prezentiraju aktivnosti i djelovanje svake od izložbom zastupljenih asocijacija.

Iz redova Foto kluba Krk na izložbi sudjeluju: Marijana Kirasić-Nekić, Sebastijan Sindičić, Karmela Kosić, Anica Žic, Blanka Žluticky, Anton Žužić, Miriam Volarić, Diana Pavešić, Jelena Fedorov i Stjepan Janeković. Iz Foto kluba Radovljica izlažu: Dušan Barič, Vida Markovc, Saša Slamnik, Tomaž Sedej, Simon Senica, Anica Šolar, Marjan Resman, Žarko Petrovič i Drago Vogrinec; iz Foto kluba Kragujevac: Zoran Đorđević, Vladimir Matejić, Slavoljub Radojević, Predrag Mihalović, Nikola Miljković, Nenad Živanović, Ivan Stojanović, Goran Kojadinović, Dragan Milenković, Bratislav Veličković i Aleksandar Buđevac; iz Associazione Roiano per Tutti (Sezione fotografica Meetingclick): Daria Cragnolin, Gioeli Cipollone, Dorotea Bottino, Stefania Marcotti, Sergio Roiaz, Mariucca Cok, Dario Zappala, Roberto De Faveri i Astrid Hechfellner; te iz Dusetų dailės galerijos fotografai: Vytautas Dagelis, Vilija Visockiene, Rimantas Bikulcius, Regina Barzdaite, Normante Ribokaite, Kestutis Cepenas, Genadijus  Kovaliovas, Dalius Dudenas, Alvydas Stauskas i Algimantas Navickas.

Izložba Fotografija - ljubav koja spaja svim zainteresiranim posjetiteljima, uz nužno pridržavanje aktualnih epidemioloških mjera, na raspolaganju je svakim radnim danom od 10.00 do 13.00 sati ili uz prethodnu najavu (su)organizatoru Centru za kulturu Grada Krka telefonom na: 051 220 041, odnosno mailom na: kultura@gradkrk.net.