Ekološka tržnica u gradu Krku

Na prostoru iznad Krušije u gradu Krku (kod spomenika Pralji), u subotu, 18. ožujka 2023. godine, između 09.00 i 21.00 sat, održat će se Ekološka tržnica, prodajno-izlagačka manifestacija, čiju organizaciju, već šestu godinu za redom, vodi Udruga Progres Krk kojoj je zadaća promovirati ekološki uzgoj hrane tj. ekološki certificirane proizvode.

Na tržnici će se moći pronaći svježe voće i povrće te prerađevine istog, mesni, suhomesnati i mliječni proizvodi, tjestenine, med i medni proizvodi, maslinovo ulje, proizvodi od lavande i konoplje te ekološki namazi, pekmezi sirupi i likeri, ali i prirodna kozmetika.

Dodajmo tome kako će se ove godine tržnica održavati svake prve i treće subote u mjesecu, kroz čitavu godinu, a od polovice travnja do listopada, i svakog utorka. Prema tome, ove je godine u gradu Krku sveukupno planirano čak 49 okupljanja proizvođača ekoloških proizvoda i zdrave hrane.