Deveto izdanje akcije Otočna rožica - dodjela nagrada i priznanja

Uoči blagdana sv. Franja Asiškog, zaštitnika prirode, Turistička zajednica otoka Krka i samostan franjevaca trećoredaca sv. Marije Magdalene organiziraju dodjelu nagrada i priznanja za najljepši vrt, balkon, balaturu i javnu površinu u devetom izdanju akcije Otočna rožicu, koja će se u Portu, nadomak Malinske, održati 30. rujna 2016. godine, s početkom u 11.00 sati.

Nakon pozdravnih riječi domaćina iz samostana sv. Marije Magdalene te predstavnika Turističke zajednice otoka Krka, okupljene će s vrijednostima ove inicijative upoznati Hrvoje Skorup, dok će prijavljene vrtove prezentirati Dobrila Kraljić. Nakon podjele nagrada i priznanja u prostoru samostana bit će otvorena izložba fotografske dokumantacije svih nagradom ovjenčanih vrtnih i hortikulturnih površina. U glazbenom dijelu programa sudjeluju polaznici Glazbene škole Mirković, dok je moderiranje povjereno Diani Blažević.

Akcija Otočna rožica, u suradnji sa svim otočnim turističkim zajednicama, provodi se s ciljem unaprjeđenja kvalitete uređenja okoliša i vrtne kulture, kao i podizanja svijesti, koliko o zaštiti okoliša, toliko i o potrebi unapređenja turističkog proizvoda, posebice u privatnom smještaju. Sponzorsku podršku ovoj inicijativi pružili su: Turistička zajednica Kvarnera, Primorsko-goranska županija, samostana sv. Marije Magdalene, TKD Ponikve eko otok Krk d.o.o., Turistička zajednica Općine Malinska-Dubašnica, Autotrans d.o.o., P&B hortikultura, Parkovi plus d.o.o., Turistička agencija Šiloturist, TD Komun d.o.o., Općina Dobrinj i Glazbena škola Mirković.