Delegacija Grada Petrinje posjetila Krk

S namjerom stjecanja uvida u krčka iskustava vezana uglavnom uz komunalni sustav te upoznavanje s radom Trgovačko-komunalnog društva Ponikve d.o.o., delegacija Grada Petrinje, 03. rujna 2013. godine, posjetila je Grad Krk.

Sastanku u gradonačelnikovom uredu pritom su nazočili petrinjski gradonačelnik Darinko Dumbović, njegova zamjenica Svjetlana Lazić, djelatnici Gradske uprave Igor Školneković i Nermina Terzić, predstavnici petrinjskog Komunalca d.o.o. direktor Vlado Lovreković i Igor Savinc, direktor petrinjske Privrede d.o.o. Zlatko Medved te s krčke strane gradonačelnik Darijo Vasilić, njegov zamjenik Čedomir Miler, pročelnik Jedinstvenoj upravnog odjela Marinko Bajčić, predsjednik Gradskog vijeća Josip Staničić te predstavnik zagrebačke tvrtke Metronet telokomunikacije d.d. Dejan Sablić.
Tom prigodom, u međusobnoj razmjeni iskustava dvaju gradova, domaćini su prezentirali mnoge teme iz područja komunalnog sustava, svoja pozitivna iskustva i planove, ali i predstavili ostale teme vezane uz različite razine funkcioniranja Grada. Također, kao izuzetno zanimljiv petrinjskim čelnicima, predstavljen je projekt gradske optičke mreže, kao dio buduće komunalne infrastrukture, koji ima snažan potencijal utjecati na socijalne i ekonomske prilike kako grada, tako i otoka Krka.
Po završetku jutarnjeg dijela druženja, delegacija je posjetila Trgovačko komunalno društvo Ponikve d.o.o. gdje je priređena iscrpna prezentacija društva s naglaskom na sustav zbrinjavanja otpada i vodoopskrbu nakon čega je organiziran obilazak odlagališta i reciklažnog dvorišta na Treskavcu.