Članovima Skupštine Turističke zajednice Grada Krka predstavljene tri inicijative

U Maloj vijećnici Grada Krka, uz čelnike Turistike zajdnice Grada Krka, predsjednika Darija Vasilića i direktoricu Turističkog ureda Natašu Jurinu, članovima Skupštine, predstavljene su tri inicijative, vezane uz pripremu nadolazeće turističke sezone.

Radi se o ugovaranju kvalitativnog ispitivanja turističke usluge u gradu Krku - Tajni gost, planovima za organizaciju međunarodnog natjecanja u orjentacijskom trčanju Croatia Open te upoznavanju s ovogodišnjim Darovima iz Krka, originalnim krčkim suvenirima.
Prema navodu direktorice Turističkog ureda Grada Krka Nataše Jurine u suradnji sa zagrebačkom Agencijom Heraklea tijekom nadolazeće sezone na području grada Krka biti će provedeno istraživanje poznato kao Tajni gost. Naime, tajni gosti su osobe koje, na zahtjev klijenta ispituju ono što se od njih zatraži. Pritom, prema unaprijed definiranim kriterijima, objektivno mjere kvalitetu usluge i nakon toga izvještavaju o svome iskustvu. U našem slučaju, nastavlja Jurina, biti će tijekom sezone realizirana tri boravka tajnog gosta, a ispitivati će se širok spektar usluga s kojima se gosti u Krku susreću, poput smještaja, trgovine, prometna, informiranja i ostalog. Prvo takvo ispitivanje biti će organizirano već tijekom svibnja, dok će se preostala dva dogovarati obzirom na prve povratne informacije. Poanta je, zaključuje Jurina, definirati zaista dobre i loše strane destinacije kako bi planiranja turističke sezone bilo što cjelovitija, a potom i uspješnija.
Ovogodišnji Croatia Open, 17. otvoreno prvenstvo Hrvatske u orjentacijskom trčanju, predstavio je Ivica Urbanc, tajnik delničkog Orjentacijskog kluba Ris. Samo natjecanje, na području Krka, Mrkoplja i Delnica, planira se organizirati između 23. i 28. srpnja. Croatia Open, ističe Urbanc, predstavlja najznačajnije međunarodno orjentacijsko natjecanje u Hrvatskoj koje se na području Primorsko-goranske županije održalo deset puta, okupljajući pritom tisuće sudionika iz sada već više od 40 zemalja. Iako organizacija ovakog događanja nije jednostavan proces, postoje mnogi razlozi (rekretaivno-zabavni, obrazovno-kulturni, zdravstveni) zbog kojih se isplati ući u takve inicijative. Također, nastavlja Urbanc, Primorsko-goranska županija, odnosno Gorski kotar i otok Krk čine zanimljivu cjelinu, idealnu za razvoj ovog sporta, a valja izdvojiti i grad Krk koji nije slučajno izabran kao mjesto održavanja Croatia Opena. Naime, mediteranska klima, obalni reljef, urbana povijesna jezgra i vegetacija čine ga idealinim za razvijanje orjentacijskog trčanja, i to ne samo ljeti, već i zimi kada je na području Gorskog kotra nemoguće upriličiti takvo natjecanje. Osim toga već je prethodno izrađena sprint karta grada Krka, a kako bi događanje poprimilo višednevni karakter napravljena je i nova, puno šireg obuhvata, što predstavlja još jedan od preduvjeta za razvoj orjentacijskog sporta. Prema tome, zaključuje Urbanc, ono što slijedi jest realizacija Croatia Opena u srpnju, s time da su postavljeni svi preduvjeti za organiziranje Winter Cupa, međunarodnog natjecanja tijekom veljače i ožujka, zatim povezivanje s Venecijom i organiziranje Noćnog sprinta tijekom studenog, čime bi grad dobio nove, za turizam uopće, itekako atraktivne, sadržaje.
Ove godine odabrane originalne krčke suvenire predstavila je Nataša Jurina, kazavši kako će tijekom svibnja biti predstavljen katalog, a uz same predmete koji će nositi markicu Dar iz Krka, plan je da se sljedeće godine krene i s markiranjem prodajnih mjesta, prema kriterijima koje bi trebalo definirati Natječajno povjerenstvo.