Članovi Socijalnog vijeća krenuli darivati potrebite

Sukladno Odluci, predstavnici Socijalnog vijeća Grada Krka zajedno s Marinkom Margan, voditeljicom Odsjeka za društvene djelatnosti, povodom nadolazećih božićno-novogodišnjih blagdana, tijekom 13. i 14. prosinca 2013. godine, posjetiti će 70 potrebitih obitelji s područja Grada Krka.

Tom će prigodom darivati uglavnom izdašne obiteljske poklon-pakete vrijedne 400,00 kn, ali i nešto manji broj onih slađih, dječjih. I dok će mališene pored ostalog razveseliti slatkiši i grickalice, obiteljski paket obiluje mnogim korisnim namirnicama, od riže, tjestenine, palente, griza, šećera, ulja, margarina, začina, kave, čaja, sira, pršuta, preko slastica, pa sve do nekolicine higijenskih potrepština.
Osim što će se prigodnim poklon paketima pomoći korisnicima gradskog Socijalnog programa u ovo vrijeme druženja posjetiti će se i Krčani smješteni u sljedećeim ustanovama: Centru za rehabilitaciju Fortica (Kraljevica), Domu za djecu i mladež Oštro (Oštro), Psihijatrijskoj bolnici Lopača (Rijeka) te Domu za starije psihički bolesne osobe Turnić (Rijeka).
Uz to, jednokratnom novčanom pomoći u iznosu od 300,00 kn pomoći će se nekolicini osoba s prebivalištem na području Grada Krk, radi životnih okolnosti smještenih u domove ili kod udomitelja izvan Primorsko-goranske županije.
Najstarijim članovima Udruge umirovljenika Grada Krka i Poljica-Šotovento te Udruge antifašističkih boraca i antifašista otoka Krka, također će biti uručeni prigodni poklon-paketi, pojedinačno vrijedni 120,00 kn.