Budite dijelom bogatog programa ovogodišnjih Krčkih jedara

Jedriličarski klub Plav u suradnji s Gradom Krk, Turističkom zajednicom Grada Krka, Lučkom upravom Krk i Komunalnim društvom Vecla, te uz potporu brojnih sponzora, organizira 18. po redu regatu tradicijskih barki - Krčka jedra.

Regata će se i ove godine održati na blagdan Velike Gospe, 15. kolovoza, sa startom iz Krčke luke u 12.00 sati, dok će se prethodne večeri, 14. kolovoza, s početkom u 21.00 sat, po prvi put organizirati noćno jedrenje ispred starogradskih zidina, i to uz svjetlosnu i glazbenu pratnju. Stoga, pozivaju se svi ljubitelji maritimnog nasljeđa da svojom prisutnošću, odnosno sudjelovanjem na regati i večernjem jedrenju, podrže ovo atraktivno dvodnevno događanje i time daju doprinos njegovu očuvanju i revitalizaciji.
Za sudionike regate biti će osiguran besplatan privez u Krčkoj luci, a za one koji dolaze kopnenim putem, na već uobičajen način, u Brodogradilištu Krk  osigurana je dizalica, ali i parking. Za sudionike noćnog jedrenja smještaj je omogućen u Hostelu Krk (u dvokrevetnim, četverokrevetnim i peterokrevetnim sobama), s time da je sudjelovanje potrebno prijaviti najkasnije do 29. srpnja, dok se prijave za regatu, poželjno na obrascu iz priloga ove obavijesti, zaprimaju najkasnije do 05. kolovoza, e-mailom na vecla@vecla.hr ili dunato.vecla@gmail.com, odnosno faksom na 051 880 032. Najava dolaska moguća je i telefonom na 098 918 23 92 (Danko Milohnić) ili 098 368 159 (Nedeljko Dunato), s obvezom ispunjavanja obrasca prijave i predaje istog na dan regate.
Pravo nastupa na regati imaju drvene tradicijske barke svih tipova kao što su pasara, guc, batana, gajeta, leut i slično, ali i druge barke tradicijskih linija opremljene tradicijskim jedrima (oglavno, sošno, latinsko). Barke će na regati biti razvrstane u više kategorija prema tipu i veličini, a ovisno o broju barki pojedinog tipa. Očekivane kategorije su: pasara - kajić dužine do 5,25 m, guc dužine do 5,25 m, pasara dužine preko 5,25 m, guc dužine preko 5,25 m, batana, gajeta, leut, odnosno druge brodice tradicijskih obilježja.
Jedriti će se u akvatoriju Krčkog zaljeva, a regatno polje odrediti će se na dan regate, ovisno o jačini i smjeru vjetra. Start regate biti će iz Krčke luke u 12.00 sati na već uviježen način, nakon dvanaestog udarca zvona s krčke katedrale. Prilikom plovidbe potrebno je pridržavati se Pravilnika o izbjegavanju sudara na moru. Svi sudionici regate dobiti će po jednu majicu s njezinim vizualom, dok će najuspješnije posade po pojedinim kategorijama biti nagrađene posebnim priznanjima i nagradama.
Za sve ostale informacije možete kontaktirati članove Organizacijskog odbora: Danka Milohnića na 098 918 23 92 ili Nedeljka Dunata na 098 368 159.