Bodul bike, bicikliranje slikovitom okolicom grada Krka

U zajedničkoj organizaciji Turističke zajednice Grada Krka i Brdsko-biciklistički klub Otok Krk, 14. rujna 2014. godine, održano je sedmo izdanje vođene rekreativne biciklijade Bodul bike. To popularno sportsko-rekreatvno događanje, nakon nedavno održanih Dana smokava, zatvarilo je ciklus posezonskih manifestacija krčke Turističke zajednice koje nas, sada već tradicionalno, uvode u jesen.

Nakon dužeg kišnog perioda, sunce i gotovo ljetna temperatura, okupljenim su rekreativcima omogućili da nedjelju provedu biciklirajući slikovitom okolicom grada Krka, a birati su mogli između dviju ponuđenih staza, od kojih je prva bila zahtjevnija, ukupne dužine 45 km, a druga nešto lakša, namijenjena obiteljskom uživanju u bicikliranju s najmlađima, dužine 20 km. Stotinjak sudionika obiju tura iz centra Krka u vožnju je krenulo zajedno, preko naselja Kosići sve do Bajčića, gdje ih je dočekala okrijepa. Jedan dio potom se vratio prema Krku, dok su oni iskusniji nastavili s bicikliranjem preko Poljica, Milohnića, Pinezića i Picika. Sve bicikliste po odrađenoj vožnji u krčkom Volsonisu dočekao je lagan sportski ručak tijekom kojeg su družeći se sigurno razmijenili mnoga netom stečena iskustva.

Biciklijada Bodul bike namijenjena je druženju i rekreiranju, kako Krčana tako i još uvijek prisutnih gostiju, s ciljem promocije ne samo bicikliranja, odnosno zdravog načina života, već i jedinstvenih ambijenata koje otkriva duga mreža biciklističkih staza i šetnica otoka Krka. Upravo one predstavljaju jedan od vitalnijih segmenata naše ponude, u smislu sadržaja koji mogu pridonijeti bogatijoj turističkoj sezoni. O tome nam, pored Bodul bikea, svjedoči i trodneva proljetna manifestacija Krk Spring Bike Adventure u čiju su organizaciju već nekoliko godina uključene i krčke hotelske kuće. Prema tome, sve je jasnije kako grad i otok Krk, posljednjih godina, počinju s punim pravom zauzimati značajnije mjesto na biciklističkoj karti Hrvatske.