Boćari Podhuma osvojili ovogodišnji turnir Krčki sajam - Lovrečeva

Boćarski klub Krk i ove je godine, 04. kolovoza, po 31. put, organizirao boćarski turnir Krčki sajam - Lovrečeva, obzirom da je boćanje jedini sport koji već više od tri desetljeća prati program najdugovječnije, a ujedno i najposjećenije gradske manifestacije koja se svake godine priređuje u čast jednog od dvoje krčkih patrona - sv. Lovre.

Pozivu domaćina da nastupe na ovoj tradicionalnoj natjecateljskoj smotri, održanoj na novonatkrivenom boćalištu unutar kompleksa Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić u gradu Krku, naposljetku se odazvalo osam boćarskih ekipa koje se natječu u rasponu od 1. Hrvatske boćarske lige, pa sve do 2. Županijske lige, i to redom: BK Čavle - škola boćanja (prvakinje 1. Hrvatske ženske lige), BK Vargon, Rijeka (1. Hrvatska liga), BK Podhum (2. Hrvatska liga), BK Sv. Jakov, Jadranovo (2. Hrvatska liga), BK Trstena, Njivice (3. Hrvatska liga), BK Brzac (1. Županijska liga), BK Škrljevo (2. Županijska liga) i BK Krk (1. Županijska liga).

Pobjedu na ovogodišnjem turniru tako je odnijela ekipa Boćarskog kluba Podhum za koju su igrali Robi Jakotić, Dejan Cetina i Saša Grgantov, dok je drugo mjesto pripalo Lovru Šipeku, Žarku Jerčinoviću i Filipu Klariću iz Boćarskog kluba Sv. Jakov, a treće Leonu Petzu, Gabrielu Ivančiću i Karlu Vukeliću iz Boćarskog kluba Vargon. Četvrto mjesto zauzela je jedina ženska ekipa, inače prvakinje Hrvatske iz Boćarskog kluba Čavle, za koju su igrale Marina Svetić, Carrolina Bajrić i Virginija Bajrić.

Po završetku natjecateljskog dijela turnira, najboljim boćarima zaslužene nagrade zajednički su podijelili krčki gradonačelnik Darijo Vasilić i predsjednik Boćarskog kluba Krk Mladen Milohnić. Pored brojnih sponzora održavanje ovog tradicionalnog turnira omogućili su pokrovitelji Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.