Arheološki susreti uskoro u krčkoj srednjoj školi

U Srednjoj školi Hrvatski kralj Zvonimir, u okviru cjelogodišnjeg programa popularizacije arheologije, 27. siječnja 2017. godine, povodom Noći muzeja, bit će postavljena putujuća izložba Arheološkog muzeja u Zagrebu pod nazivom Arheološki susreti.
Riječ je o hvalevrijednoj inicijativi koja se provodi u ukupno 21 školi, po jednoj na području svake županije te u gradu Zagrebu. U Primorsko-goranskoj program Arheoloških susreta u tekućoj školskoj godini provodit će se upravo u krčkoj školi, i to s namjerom da se među populacijom srednjoškolaca podigne razina svijesti o kulturnoj baštini, s posebnim naglaskom na arheologiju lokalnog kraja, a učenicima ujedno omogućiti da kroz iskustvo vlastitog angažmana pobliže upoznaju arheologiju kao znanost, muzeje te bogatu arheološku baštinu zavičaja.
Ova će izložba, u auli škole postavljena između 27. siječnja i 10. veljače, biti otvorena za javnost s time da je grupne posjete potrebno prethodno najaviti, i to prof. Gordiji Marijan, mailom na gordija21@gmail.com. Zanimljivo je kako će tijekom trajanja postava srednjoškolci preuzeti aktivnu ulogu kustosa te se na taj način okušati u čuvanju, istraživanju i komuniciranju sadržaja izložbe.