66. Ljetne priredbe: Otvorenje uz Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije - 17. lipnja i koncert francuskih šansona u izvedbi Nere Stipičević - 19. lipnja

Povodom otvorenja 66. Ljetnih priredbi, u sklopu programa ovogodišnjeg Krk Music Festa, u petak, 17. lipnja 2022. godine, na gradskoj rivi s početkom u 21.00 sat, nakon tradicionalne ceremonije u izvedbi Milice Žužić i potpisivanja festivalske povelje, koncert nazvan Arije pod zvijezdama održat će Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije pod dirigentskim vodstvom maestra Ive Lipanovića.

Okupljena publika pritom će imati prilike čuti precizne izvedbe sedamdeseteročlanog orkestra zajedno s dvama vokalnim solistima: Filipom Filipovićem i Darijom Auguštan, dok će se na repertoaru naći arije iz najpoznatijih opera poput Traviate Giuseppea Verdija, Romea i Julije Charlesa Gounoda, Samsona i Dalile Camillea Saint-Saënsa, Ljubavnog napitka Vincenza Bellinija ili Lastavice Giacoma Puccinija.

Nakon spektakularnog nastupa Simfonijskog orkestra Hrvatske radiotelevizije, također, kao dio programa Krk Music Festa, u nedjelju, 19. lipnja, u 21.00 sat, na istoj će sceni u samome gradskom središtu uslijediti koncert nazvan Francuska glazbena priča - Voilà à la Travershe kojeg će, interpretirajući najpoznatije francuske šansone, iznijeti glumica i pjevačica Nera Stipičević praćena ansamblom kojeg čine pijanist Tomislav Parmać, čelist Neven Šverko, gitarist Mirko Prišlin i violinist Leopold Stašić.

Na našim prostorima oduvijek je poznat snažan utjecaj inozemne glazbene scene međutim niti jedna kultura ne pjeva glazbene priče na svom jeziku globalno dojmljivije od one francuske. Razlog tome su melodioznost francuskog jezika i nužna sugestivna i emotivna interpretacija izvođača. Kao dvostruka stipendistica institucije Grada Pariza Recollets International, glumica i pjevačica Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija Nera Stipičević, za svojih je rezidencijalnih boravaka u Parizu (tijekom 2013. i 2018. godine) razvila posebnu ljubav prema francuskom jeziku i glazbi. Intimističke izvedbe ove svestrane umjetnice i pratećih glazbenika, imaju za cilj podsjetiti nas na važnost umjetnosti i njezino ljekovito, ali i katarzično djelovanje kako za one koji ju samo konzumiraju, tako i za one koji ju stvaraju.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.

Programska knjižica: Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije
Programska knjižica: Nera Stipičević u pratnji ansambla