66. Ljetne priredbe: Ansambla Audiatur - Srednjovjekovne pjesme i plesovi

U nastavku glazbenog programa 66. Ljetnih priredbi, u četvrtak, 07. srpnja 2022. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), s početkom u 21.30 sati, program nazvan Srednjovjekovne pjesme i plesovi izvest će Ansambl Audiatur. Ulaz je slobodan.

Glazbenim segmentom ovogodišnjeg festivala, kojeg možemo predstaviti geslom Darovi glazbe kroz vrijeme, zvuk i glas, obuhvaćeno je deset koncerata raspoređenih u tri cjeline, s time da prva, Darovi glazbe kroz vrijeme, donosi presjek glazbenih tradicija i stilova u rasponu od srednjovjekovne glazbe - starih pjesama i plesova, preko svjetovne renesansne glazbe - frottola, pa sve do inovativnih glazbenih slogova baroka i rokokoa. Druga cjelina, Darovi glazbe kroz zvuk predstavit će ansamble i glazbene kolektive posvećene sviranju neobičnijih instrumenata poput harfe, puhačkih glazbala ili udaraljki, a treća, Darovi glazbe kroz glas dvije suradnje vrhunskih instrumentalista i vokalista.

Prema tome, svojevrsni presjek povijesti glazbe započinje koncertom zagrebačkog Ansambla Audiatur u kojem sviraju: Daniel Benko (buzuki, vokal), Hrvoje Ban (frulice, flaute, vokal) i Hrvoje Sudar (violina, frame drum, vokal), i koji će krčkoj publici, koristeći zavodljivi instrumentarij, dočarati jedinstvenu atmosferu srednjeg vijeka. Članovi ovog kolektiva, koji srednjovjekovnu glazbu donose u vlastitim aranžmanima, imaju dugogodišnja koncertna iskustva, predstavljajući se na srednjovjekovnim, ali i ostalim, kulturnim događanjima.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.

Programska knjižica [.pdf]