65. Ljetne priredbe: Hrvatski kvartet gitara

U nastavku glazbenog programa 65. Ljetnih priredbi, u četvrtak, 15. srpnja 2021. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), s početkom u 21.30 sati, koncertni program izvest će hvaljeni Hrvatski kvartet gitara. Cijena ulaznice iznosi 50,00 kn.

Hrvatski kvartet gitara kojeg čine naši globalno prepoznati gitaristički virtuozi: Zoran Dukić, Petrit Çeku, Maroje Brčić i Tvrtko Sarić, u glazbenu priču krenut će s barokom, no njihova izvedba talijanskog skladatelja Luigija Boccherinija bit će filtrirana kroz aranžman suvremenog londonskog gitarista Jeremyja Sparksa. U nastavku koncerta predstavit će skladateljske veličine 20. i 21. stoljeća, s posebnim naglaskom na domaće autore: Nikšu Njirića na čije su djelo možda najviše traga ostavili folklor i modernizam te mladog Gordana Tudora, jednog od najkreativnijih glazbenika svoje generacije.

Hrvatski gitarski kvartet prvi je zajednički koncert održao 2016. godine. Nakon toga, na više koncertnih turneja, predstavio se publici u Hrvatskoj i Sloveniji. Za koncert na Dubrovačkim ljetnim igrama, 2017., nagrađen je HRT-ovom nagradom Orlando za najbolji koncert. Kvartet je dosad nastupao sa Zagrebačkim solistima i Varaždinskim komornim orkestrom svirajući Vivaldijeve  koncerte.

S obzirom na trenutne epidemiološke prilike, organizatori mole da se ulaznice kupuju na prodajnom mjestu u Galeriji Decumanus, J. J. Strossmayera 2 (stari grad), unutar njezinog redovnog radnog vremena, od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata, a sve kako bi se izbjeglo stvaranje gužvi na blagajni (tj. ulazu) Scene Zidine. U suprotnom, ulaznice se, ali samo iznimno, mogu rezervirati telefonom na 051 220 041. Također, potrebno je voditi računa o tome kako će broj ulaznica biti ograničen s obzirom na smanjeni broj mjesta, radi provođenja epidemioloških mjera. Na ulazu u gledalište svi posjetitelji moraju predočiti COVID potvrdu, odnosno potvrdu o cijepljenju ili preboljenju bolesti COVID-19.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk, Turistička zajednica Grada Krka i Vinarija Katunar.