61. Ljetne priredbe: Trio Osor

Nastavak glazbenog dijela programa 61. Ljetnih priredbi donosi koncert Trija Osor koji će se, 20. srpnja 2017. godine, s početkom u 21.30 sati, održati u slikovitom ambijentu Scene Zidine (Trg krčkih glagoljaša).
Na poticaj Daniela Marušića, osnivača Osorskih glazbenih večeri, ansambl u kojem sviraju flautistica Renata Penezić, violončelist Petar Kovačić i pijanistica Zarija Alajbeg Galuf, nazvan je Trio Osor i pod tim imenom, 2007. godine, po prvi je put nastupio upravo na Osorskim glazbenim svečanostima. Članove ansambla povezuje želja za komornim muziciranjem, a posebice otkrivanje novih djela za ovaj i ne toliko uobičajen sastav. U zaista širokom repertoaru, između baroka i suvremenih autora, kojeg ovaj glazbeni kolektiv izvodi, nalaze se i skladbe domaćih kompozitora posvećenih baš njima.
Ulaznice po cijeni od 50,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.