61. Ljetne priredbe: Hit-komedija Dame biraju, AltTeatar

Posebnu pozornost dramskog programa 61. Ljetnih priredbi zaslužila su dva gostovanja inozemnih kazališnih ansambala, s time da je nakon Kerova beogradskog YuGoArt-a, na redu sarajevski AltTeatar koji će 14. kolovoza 2017. godine, na Sceni Zidine, s početkom u 21.30 sati, (po drugi put u Krku) izvesti hit-komediju Dame biraju.
Kazališna uspješnica Dame biraju, nastala prema motivima iz poznatog filmskog hita The Full Monty ili Skidajte se do kraja, donosi priču o nekolicini nezaposlenih mladića koji svoje egzistencijalne probleme pokušaju riješiti na nimalo običan način, prihvaćanjem striperskog angažmana u jednome noćnom klubu. Od suočavanja mladića s novim izazovom pa sve do kulminacije kada dvorana biva pretvorena u zadimljeno poprište zbivanja, mnoge komične situacije u koje neprestano upadaju protagonisti predstave publiku će doslovno natjerati na smijeh do suza. O popularnosti ove predstave redatelja Admira Glamočaka u kojoj igraju trenutno najtraženija sarajevska glumačka imena Amila Terzimehić ili Nancy Abdel Sakhi, Enes Salković, Emir Fejzić, Adnan Goro, Davor Sabo, Dalibor Brkić ili Damir Kustura i Sanjin Arnautović ili Mirza Dervišić, svjedoči i činjenica kako je u prvih godinu dana, diljem regije, odigrana više od stotinu puta.

Ulaznice za predstavu Dame biraju po cijeni od 80,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata, tj. 19.00 i 22.00 sata, nakon 04. kolovoza) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.