59. Ljetne priredbe: Koncert Trija Osor

Nastavak glazbenog dijela programa ovogodišnjih Ljetnih priredbi donosi nam koncert Trija Osor koji će se, 24. srpnja 2015. godine, održati na Sceni Zidine, s početkom u 21.30 sati.

Na poticaj Daniela Marušića, osnivača Osorskih glazbenih večeri, ansambl u kojem sviraju Renata Penezić - flauta, Petar Kovačić - violoncello i Zarija Alajbeg Galuf - klavir, nazvao se Trio Osor i pod tim imenom prvi je put uspješno nastupio na Osorskim glazbenim svečanostima, 2007. godine. Članove ansambla povezuje želja za komornim muziciranjem, a posebice otkrivanje novih djela za ovaj i ne toliko čest sastav. U širokom repertoaru koji se proteže od baroka do suvremenih autora, i to mahom originalnih djela pisanih za ovaj ansambl, nalaze se i djela domaćih kompozitora posvećenih Triju Osor, praizvedenih upravo u Osoru.
Ulaznice po cijeni od 50,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program organizira Centar za kulturu Grada Krka.