16. saziv Male staroslavenske akademije: Krčki sedmaši u istraživanju Algarottijevog nasljeđa

16. saziv Male staroslavenske akademije Dr. Antun Mahnić iza čije organizacije stoji Osnovna škola Fran Krsto Frankopan održati će se između 22. i 25. listopada 2013. godine, i to obrađujući temu Nikola Udina Algarotti - znameniti Krčanin.

Riječ je o tradicionalnom programu koji okuplja darovite sedmaše s prostora čitavog otoka, a tijekom četverodnevnog angažmana, kao načini stjecanja novih spoznaja učenika, posebno se izdvajaju terenski rad, terenska istraživanja te rad u radionicama. U ostvarivanju zadaća ove inicijative, s naglaskom na razvijanje svijesti i odnosa učenika prema nacionalnom i kulturnom identitetu, sudjeluju učitelji povijesti, hrvatskog jezika, likovne kulture, glazbene kulture, vjeronauka i informatike.
Program ovogodišnjeg saziva Akademije, obzirom na disperziranost stručnih predavača, ali i jedinstvenu ostavštinu predanog kolekcionara Nikole Udine Algarottija, održavati će se u gradovima Krku i Zagrebu. U gradu Krku nadareni sedmaši tako će imati priliku upoznati Algarottijevu zbirku glazbala i biblioteku, a u Zagrebu, gostujući u Hrvatskom glazbenom zavodu, Algarottijevu zbirku muzikalija, o čijoj vrijednosti možda najbolje govori njezino uvrštavanje na popis kulturnih materijalnih dobara Republike Hrvatske.