10. energetska konferencija otoka Krka: Energetska tranzicija u kontekstu klimatskih promjena i novog Europskog zelenog plana

Jubilarna 10. energetska konferencija otoka Krka, kao hibridna u organizaciji Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Regionalne energetske agencije Kvarner i Udruge Eko Kvarner, uz pokroviteljstvo i prisutstvo predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića, odvijat će se u srijedu i četvrtak, 09. i 10. lipnja 2021. godine, i to prvog dana u Velikoj vijećnici Grada Krka (Trg bana Josipa Jelačića 2), a drugog online, putem u nastavku dostupne poveznice.

Otoci su na pragu velikih promjena - budući Europski zeleni plan i Mediteranska strategija za održivi razvoj 2015. - 2022. teže ostvarenju cilja klimatski neutralne Europe kroz jačanje gospodarstva zelenom tehnologijom, stvaranje održivog gospodarstva te smanjenje onečišćenja.

Zelena ekonomija budućnost je Hrvatske što je od velike važnosti za naše otoke, jer održivi razvoj znači gospodarski i društveni rast usklađen s ekosustavima u kojima djeluje, pa je kao takav i dugoročno održiv. Budućnost naših otoka temelji se na razvojnim strategijama za korištenje obnovljivih izvora energije, uz istovremeno i pravovremeno smanjivanje štetnih utjecaja globalnih klimatskih promjena.

Program 10. energetske konferencije otoka Krka:

Srijeda, 09. lipnja

Registracija sudionika

Razgledavanje električnih vozila

Otvaranje konferencije

Uvodna predavanja:

Energetska tranzicija Hrvatske u kontekstu Europskog zelenog plana

Predavač: Goran Krajačić (FSB)

Aktualne znanstvene spoznaje o klimatskim promjenama i njihovim posljedicama na Hrvatsku

Predavač: Ivan Guttler (DHMZ)

10.00 - 11.00, Panel 1

Energetska neovisnost otoka