Žena u fokusu, natječaj Foto kluba Krk i Turističke zajednice Grada Krka

Foto klub Krk u suradnji s Turističkom zajednicom Grada Krka raspisao je natječaj na temu Žena u fokusu, i to u namjeri da se na ženu osvrne iz različitih perspektiva, od potrebe isticanja njezinog dostojanstva, preko borbe za ravnopravnost, pa sve do slavlja njezine ljepote.
Međutim riječ je tek o nekoliko crtica koje bi trebale potaknuti inspiraciju, a koje se mogu nadopuniti ostalim (pod)temama, povezanim s Međunarodnim danom žena ili pak pitanjima žena i ženskih prava, uopće.
Svi zainteresirani fotografi, amateri ili profesionalci s područja Republike Hrvatske, svoje fotografije mogu prijaviti tako da ih dostave e-mailom na fotoklubkrk@gmail.com. Prijaviti se može najviše šest fotografskih radova, s time da ne postoji ograničenje u odabiru fotografskog medija (fotoaparata, mobitela, camere opscure i slično), a same fotografije moraju biti autorske i kao takve potpisane imenom i prezimenom te naslovljene s naznačenim mjestom nastanka, veličine do 5 MB, minimalnog formata 33x18 cm, s 300 dpi, te pohranjene u .jpg/jpeg formatu. Fotografije s vodenim žigom ili bilo kakvom drugom vrstom potpisa neće se razmatrati. Organizator zadržava pravo da prihvati ili ne prihvati fotografiju za koju smatra da ne odgovara temi natječaja ili koja tehnički ne zadovoljava kriterije što ih propisuje natječaj, bez posebnog objašnjenja.
Tri najbolje fotografije na zadanu temu odabrat će stručni tim u čijem su sastavu majstori fotografije Zoran Đorđević i Ivica Brusić Brujo te specijalistkinja digitalne fotografije Marijana Kirasić Nekić.
Sudionici natječaja oslobođeni su obveze plaćanja kotizacije, a oni čije fotografije budu proglašene najboljima bit će nagrađeni prigodnim publikacijama, s time da će se podjela nagrada održati 08. svibnja. Ovim natječajem, otvorenim sve do 28. veljače ove godine, Fotok klub Krk daje svoj obol promicanju tehničke kulture, a posebice umjetnosti fotografije. Sve ostale informacije mogu se dobiti mailom na fotoklubkrk@gmail.com, telefonom na 091 399 00 66 (Marijana Kirasić Nekić), odnosno putem Facebook profila Foto kluba Krk.