Žena u fokusu, izložba i podjela nagrada autorima najboljih fotografija

Početkom veljače ove godine, Foto klub Krk u suradnji s Turističkom zajednicom Grada Krka, raspisao je natječaj na temu Žena u fokusu, i to u namjeri da se na ženu osvrne iz različitih perspektiva, od potrebe isticanja njezinog dostojanstva, preko borbe za ravnopravnost, pa sve do slavlja njezine ljepote.

Međutim riječ je tek o nekoliko crtica koje su mogle potaknuti inspiraciju majstora fotografskog zanata, a da se to uistinu i dogodilo, odnosno da je poziv i više nego uspješno zaključen, svjedoči ne samo dobar odaziv već i iznimna kvaliteta prijavljenih fotografija. Naime, na natječaj je apliciralo čak 107 autora iz šest zemalja - Hrvatske (70), Srbije (23), Slovenije (sedmero), Litve (petero), Bosne i Hercegovine (jedan) te Makedonije (jedan) - s time da će se 44 najbolje fotografije, u povodu Međunarodnog dana žena, javnosti predstaviti, 08. ožujka 2018. godine, na prostoru Vele place u formi izložbe na otvorenom, ali i putem online kataloga koji će za preuzimanje biti dostupan na službenim stranicama Foto kluba Krk: fotoklubkrk.hr.

Istog dana, u Galeriji Decumanus, s početkom u 18.00 sati, održat će se svečanost podjele nagrada autorima najboljih fotografija, a za dodjelu triju glavnih i dviju specjalnih nagrada te šest pohvala, bio je zadužen stručni tim u čijem su sastavu djelovali majstori fotografije Zoran Đorđević i Ivica Brusić Brujo te specijalistkinja digitalne fotografije Marijana Kirasić Nekić, ujedno i predsjednika krčkog Foto kluba.

Ovim natječajem Fotok klub Krk dao je svoj obol promicanju tehničke kulture, a posebice umjetnosti fotografije. Sve ostale informacije vezane uz ovaj zanimljiv projekt osim na službenim stranicama Kluba mogu se pratiti i putem njihovog Facebook profila.