Zbor i bend Osnovne škole Fran Krsto Frankopan, zajedno sa zborom Triamol Udruge Kreativni Krk, nastupili na Glazbenim dječjim čarolijama

Pjevački zbor i bend Osnovne škole Fran Krsto Frankopan Krk, 30. ožujka 2023. godine, pod vodstvom učitelja Jurice Goja i Dane Bajčić, zabilježili su premijerno sudjelovanje na županijskoj smotri glazbenih aktivnosti Glazbene dječje čarolije održanoj u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku u Rijeci.

Nastupu na smotri prethodio je višemjesečni period intenzivnih sekcijskih proba u kojem su učenici odvojeno vježbali pojedine glasove i instrumentalne dionice. Troglasne obrade izabranih pjesma od učenika su tražile znatan angažman i kod kuće, tj. vježbanje pjevanja i sviranja. Iako već opterećeni redovitim školskim obavezama, zboraši i svirači su s velikim entuzijazmom prionuli na pripremu glazbenog programa na odvojenim, sekcijskim probama. Tek u posljednjim tjednima pjevači i svirači spajali su se na zajedničkim susretima u cjelovitu zvučnu sliku.

Na samoj smotri mladi krčki glazbenici prvo su u natjecateljskom dijelu programa poslušali kako zvuče zborovi koji konkuriraju za plasman na državno natjecanje u Varaždinu, a potom zapjevali i zasvirali u revijalnom dijelu programa. Nastupili su uz 16 zborova iz različitih škola diljem županije: Opatije, Rijeke, Skrada, Lovrana, Ravne Gore, a uz zbor Tiramol kojeg okuplja Udruga Kreativni Krk bili su jedini predstavnici škola s otoka Krka. Unatoč nenatjecateljskom karakteru revijalnog dijela programa, nastup krčkih učenika bio je zapažen od strane stručnog žirija uz velike pohvale solistima, a popraćen je glasnim aplauzom i zadovoljstvom publike.

Uz pratnju školskog benda (klavijature - Erik Mrzljak; gitare - Mateo Crnčić, Lovro Grdinić, Valentin Karabaić; violončelo - Blaž Komljenović) učenici pjevačkog zbora predstavili su se pjesmama Stand by me (solisti: Ivan Jurešić i Bruno Kljaić) te Odjednom ti (solisti: Karmela Maglić i Ivana Ilijić) za koju su aranžman osmislile članice krčkog benda Ego3pizze: Lucija Kosić Palić, Gordana Borjanić i Dana Bajčić. Zbor trenutno broji 41 člana, redom učenike petih i šestih razreda.

Dodajmo tome kako se i Tiramol na ovoj riječkoj smotri predstavio dvjema pjesmama - Siyahamba i Adiemus, a iako nov na zborskoj sceni, pod vodstvom Lucije Kosić Palić i Dane Bajčić, njegovi su članovi dokazali da je uz talent i rad, i u kratkom vremenu, moguće uvježbati složene troglasne aranžmane. Tiramol je koncipiran kao zbor za djecu i mlade u dobi od 13 godina nadalje, s time da trenutno broji 11 članova starijeg osnovnoškolskog te srednjoškolskog uzrasta (Noa Povrlišak, Mari Panjako, Ivona Jurešić, Freya Hulak, Nina Wagner, Luka Cimerman, Kate Gršković, Nadia Kosić, Mara Feretić, Doris Jurina, Ana Rušin).