Završnica Krčkog karnevala uz nastup grupe Insula i spaljivanje pusta

Zatvaranje Krčkog karnevala uz spuštanje karnevalske zastave, vraćanje gradskih ključeva, spaljivanje pusta i dobru zabavu povjerenu grupi Insula, održat će se u utorak, 13. veljače 2024. godine, na gradskoj rivi, u 15.00 sati. Popodnevnoj zabavi, s početkom u 10.00 sati, prethodit će karnevalska povorka vrtićke i osnovnoškolske djece uz podjelu nagrada najboljim grupnim maskama. U slučaju vremenskih neprilika popodnevni dio programa seli na natkriveno boćalište Sportsko-rekraeacijskog centra Josip Uravić Pepi.

Od ove godine organizaciju karnevalskih programa, uz podršku Karnevalske skupine Povero Keko, preuzela je Udruga Kreativni Krk koju pored cjelodnevne karnevalske završnice očekuje i predstavljanje maske Pošta(rija) nacionale na međunarodnoj povorci ovogodišnjeg Riječkog karnevala koja će u nedjelju, 11. veljače, središtem Rijeke krenuti točno u podne. Pored 93 karnevalske skupine koliko će ih okupiti najveća karnevalska svečanost na Kvarneru, Krčani će svoju masku s alegorijskim kolima predstaviti 63.!

Fotografije: Facebook profil Udruge Kreativni Krk.