Zabavite se uz ovogodišnji program Krčkog karnevala!

Kao što tradicija nalaže, u nedjelju, 12. siječnja 2020. godine, na krčkoj Veloj placi započeo je Krčki karneval, i to podizanjem karnevalske zastave, ali i predajom gradskih ključeva u ruke uvijek dobro raspoloženih maškara.

Ovogodišnja manifestacija tako broji dvije karnevalske zabave subotom (18. siječnja i 15. veljače) te jednako toliko dječjih reduta nedjeljom (19. siječnja i 16. veljače), kada će u šatoru smještenom na autobusnom kolodvoru sve one željne dobre zabave redom uveseljavati Psihomodo pop i Maja Šuput. Maskirane zabave subotom startaju u 21.00, dok je mališanima karnevalski šator na raspolaganju od 16.00 sati gdje ih uz dobru svirku očekuje tombola i nagrade za najbolje maske.

Zatvaranje Karnevala uz spuštanje karnevalske zastave, vraćanje gradskih ključeva i spaljivanje pusta, a sve to uz dobru maskiranu feštu, krafne, fritule i ostale tradicionalne krčke delicije, bit će u utorak, 25. veljače, u popodnevnim satima, priređeno na Gradskoj rivi i Veloj placi. Dodajmo tome kako je program manifestacije dopunjen i proslavom Valentinova, i to u petak, 14. veljače, kada će s početkom u 21.00 sat, sve okupljene dobro raspjevati i rasplesati Jole! Za režiju svih karnevalskih zabava, kao i prethodnih godina, zaduženi su članovi Karnevalske udruge Povero Krko.

Program Krčkog karnevala i Valentinova:

12. siječnja, Vela placa

► 11.00, otvorenje Karnevala