Virtualno Savjetovalište za prehranu Doma zdravlja Primorsko-goranske županije

Dom zdravlja Primorsko-goranske županije unutar projekta Pravilnom prehranom protiv dijabetesa pokreće virtualno Savjetovalište za prehranu kojem je cilj ukazati kako pravilnom prehranom prevenirati pojavu dijabetesa tipa II. Prvo sljedeće predavanje na redu je 12. lipnja 2020. godine, s početkom u 17.30 sati.

Uz stručno vodstvo, ovo Savjetovalište služi kao poticaj, podrška i pomoć u održavanju zdravih navika, ali i kao mjesto informiranja za one koji žele saznati više o utjecaju zdrave prehrane na sprječavanje pojave dijabetesa tipa II. Uvodno predavanje već je prethodno održala nutricionistkinja Jasmina Manestar, dok je ovo prethodno najavljeno povjereno kardiologinji Alenki Brozini. Posljednje predavanje održat će dijabetologinja Maja Peršić Margić, a termin njegova održavanja bit će oglašen na Facebook stranici projekta ili internetskoj stranici Doma zdravlja Primorsko-goranske županije.

Savjetovalište je za sve zainteresirane u cijelosti besplatno, a prijaviti se možete e-mailom na: info@domzdravlja-pgz.hr ili putem Facebook profila projekta.

Projekt Pravilnom prehranom protiv dijabetesa financiran je sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda i zadaća mu je, kroz različite aktivnosti, povećati znanje i svijest građana o ulozi pravilne prehrane u prevenciji dijabetesa tipa II na području Republike Hrvatske.

prehrana-dijabetes.jpg