Video: Pokrenut pravni proces vraćanja područja znanog kao Drmuni Puški stanovnicima mjesnih odbora Poljica i Milohnići

U Velikoj gradskoj vijećnici, 31. ožujka 2021. godine, potpisan je Ugovor o pravnom zastupanju između Grada Krka i Odvjetničkog ureda Perković, čime je odabrana usluga pravnog zastupanja u parničnim i zemljišnoknjižnim postupcima koji će se voditi pred nadležnim sudovima radi stjecanja prava vlasništva, odnosno služnosti ili drugog oblika nad područjem znanim kao Drmuni Puški u korist mjesnih odbora Poljica i Milohnići, budući da se predmetno područje nalazi u vlasništvu Republike Hrvatske.

S obzirom na to da su Drmuni Puški, koji se protežu na čak 120 hektara, i povijesno bili u vlasništvu mjesnih odbora Poljica i Milohnići, ovim će se sporom pokušati steći njegovo ponovno korištenje i uživanje za stanovnike pripadajućih mjesnih odbora.

Video kojim je dokumentirano potpisivanje Ugovora, a kojem su nazočili gradonačelnik Darijo Vasilić, odvjetnik Đorđe Perković te predstavnici mjesnih odbora Poljica i Milohnići, pregledajte u nastavku.