Vama glumimo u travnju: Eko patrola i Sketch Improv Show Zlatana Zuhrića Zuhre, Gorana Vinčića Vinče, Tina Sedlara i Marka Dejanovića Pande

Posljednji nastavak osme sezone kazališnih programa Centra za kulturu Grada Krka, okupljenih pod nazivom Vama glumimo, na redu je u subotu, 22. travnja 2023. godine, kada će se, s početkom u 11.00 sati, održati predstava za djecu Eko patrola Udruge Mali grad, za kojom će u nedjelju, 23. travnja, u 20.00 sati, uslijediti Sketch Improv Show Zlatana Zuhrića Zuhre, Gorana Vinčića Vinče, Tina Sedlara i Marka Dejanovića Pande.

Iz maštovitog Malog grada, nakon Bontona i Europice, stiže nova predstava za djecu Eko patrola koja tematizira ekologiju i razvrstavanje otpada. U ovoj razigranoj predstavi pratimo Puža i Ježa, kao klince i odrasle jedinke, čija staništa ljudi, odlazeći na izlete u prirodu, onečiste smećem. Naši simpatični protagonisti, stoga, na rubu šume naiđu na šarene kantice te ih započinju puniti odgovarajućom vrstom otpada. Predstava je interaktivna, a likovi se mališanima čitavo vrijeme obraćaju kao leptirićima koji svašta znaju jer stalno uokolo letuckaju, pa ih čak i zamole da im pomognu pospremiti nered i oformiti eko patrolu tako da svakom sudioniku predstave, naposljetku, poklone krilca u boji spremnika koji mora napuniti. Osim odvajanju otpada djecu će ova kazališna igra poučiti o zdravom životu u smislu prehrane i jutarnjeg razgibavanja, osvrćući se, također, na važnost čuvanja prirode i okoliša, uz prisjećanje nekih starih, pomalo zaboravljenih, dječjih igara. Kroz čitavu radnju isprepliću se veseli songovi različitih glazbenih žanrova. U ovoj će predstavi, čiji tekst i režiju potpisuje Kristijan Ugrina, svoje glumačke vještine najmlađim poklonicima kazališta demonstrirati Vedran Živolić i Kristijan Ugrina.

BIS Comedy s ponosom predstavlja Sketch Improv Show, a glavni akteri ove jedinstvene večeri bit će Zlatan Zuhrić Zuhra, Goran Vinčić Vinča, Tin Sedlar i Marko Dejanović! Zašto se morata doći na ovaj show? Zato što sve ono što komičari izvode nastaje na licu mjesta - uživo pred publikom! Improvizacijska komedija je spontana, brza, raznovrsna i prije svega urnebesno zabavna, a komičari prolaze kroz različite situacije i uloge koje zadaje publika. Da, i publika je vrlo bitan dio ove večeri, jer sve scene koje će se odigrati publika predlaže, a komičari oblikuju u duhovite situacije. Hoće li to biti kauboj u svemiru, veterinar kod doktora ili balerina-mesar, to će odlučiti upravo publika! I najbolje od svega - na show se uvijek može iznova vraćati, jer nikada nije identičan.

Svi dramski programi iz serije Vama glumimo odvijaju se u prostoru krčke osnovnoškolske sportske dvorane smještene na Trgu krčkih glagoljaša, a ulaznice po cijeni od 4,50 eura za dječje i 8,00 eura za ostale predstave, mogu se kupiti u Galeriji Decumanus, smještenoj na adresi Josipa J. Strossmayera 2, u njezino redovno radno vrijeme (od ponedjeljka do subote, od 10.00 - 13.00 te od 18.00 do 20.00 sati). Osim toga, sve informacije uz mogućnost rezervacije ulaznica, dostupne su pozivom na 051 220 041 ili mailom na kultura@gradkrk.net.

Vama glumimo u travnju!

Subota, 22. travnja 2023., 11.00 sati

Dvorana osnovne škole, Trg krčkih glagoljaša

Predstava za djecu Eko patrola, Udruga Mali grad