Upisi za program prve razine mentalne aritmetike ALOHA

Škola stranih jezika VID objavljuje upise u jesenski semestar za program prve razine mentalne aritmetike ALOHA (Abacus Learning of Higher Arithmetic) namijenjen osmoškolcima. Svi zainteresirani roditelji stoga se pozivaju na roditeljski sastanak zakazan za utorak, 11. listopada 2016. godine, s početkom u 18.45 sati, u učionici škole VID u gradu Krku, Kvarnerska 15 (smještenoj nedaleko Gradske knjižnice Krk).

ALOHA program, osmišljen za djecu u dobi od četiri do trinaest godina, potiče njihov mentalni razvoj, i to na zabavan način. Naime, riječ je o metodi koja povećava inteligenciju djece zahvaljujući edukacijskom programu temeljenom na tri ključne točke: računanju abakusom (drevnim alatom koji se koristi kao sredstvo za mentalnu aritmetiku, vizualizaciju i uravnotežen razvoj obje moždane polutke), mentalnoj aritmetici i didaktičkim igrama.

ALOHA program, tijekom više od dvadeset godina proširio se duž pet kontinenata što znači da ga širom svijeta pohađa oko pet milijuna djece. Jedna od njegovih glavnih karakteristika je razigran i interaktivni karakter. Djeca uče u isto se vrijeme zabavljajući, zahvaljujući didaktici i metodologiji u kojoj igre imaju važnu ulogu. Mališani se tako nauče bolje koncentrirati te stoga brže uče i računaju, razvijajući pritom sposobnost efikasnijeg rješavanja problema.
Sve ostale informacije mogu se zatražiti telefonom na 098 198 54 76 (Ines Jelenović) ili 091 720 94 28 (Milica Žužić).