Uključite se u kreiranje prve Civilne zbirke muzejskih predmeta u Hrvatskoj!

Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka poziva sve građane da se uključe u kreiranje prve Civilne zbirke muzejskih predmeta u Hrvatskoj, a koja se formira upravo na području Primorsko-goranske županije.

Naime, predmeti prikupljeni u muzejima čuvaju sjećanja naše zajednice i kreiraju priče čitavog društva. Odgovornost odabira svega onog što je vrijedno čuvanja dosad je ležala isključivo na muzejima, no, ovom inicijativom igrađane naše županije želi se učiniti dijelom tog procesa. Stoga, iz Muzeja pitaju: Kako želimo da nas nadolazeće generacije pamte? A temeljem zaprimljenih prijedloga Muzej će godišnje prikupiti do pet novih predmeta te tako započeti stvarati prvu Civilnu zbirku muzejskih predmeta u Hrvatskoj.

Svoje prijedloge podijelite putem nove mrežne platforme Muzeja odabirući link Predloži predmet.

Pažnju je posebice potrebno usmjeriti na neposredno okruženje, tj. na predmete (prijedloge) materijalne i nematerijalne naravi koji:

• najbolje karakteriziraju vrijeme i prostor u kojem živimo,
  • utjelovljuju specifično iskustvo, sjećanje ili doživljaj naše svakodnevice,
  • mogu biti korisne budućim generacijama u razumijevanju života danas,
  • imaju potencijal najaviti promjene koje nas čekaju u budućnosti.

Poziv ostaje otvoren sve do 15. studenog!