Udruga Krčka beseda kreće u novu potragu za pjesničkim talentima

Multimedijalna udruga Krčka beseda i nezavisni internetski portal otok-krk.org raspisuju tradicionalni literarni natječaj za najbolju pjesmu čija je tema Sva svjetla moga grada, što, naravno, ne mora biti naslov prijavljenog uratka.

Na natječaju mogu sudjelovati svi čitatelji ove obavijesti, bez obzira na dob i mjesto stanovanja. No, pjesma koja se prijavljuje mora biti napisana u Wordu, potpisana punim imenom i prezimenom, adresom i brojem telefona autora te proslijeđena isključivo e-mailom na: otokkrk.org@gmail.com, i to zaključno do ponoći 15. veljače ove godine. Svaki autor može prijaviti po jednu pjesmu na hrvatskom standardnom jeziku (tj. nekom od srodnih jezika) ili na jednoj od varijanti čakavskog narječja. One moraju biti autorske te dosad neobjavljivane u tiskanim medijima.

Žiri u sastavu Nede Milenovski, Marije Ban i Eme Jedrlinić izabrat će najbolje pjesme u dvije kategorije, i to po tri napisane hrvatskim standardnim jezikom (tj. nekim od srodnih jezika) i jednako toliko onih ispisanih čakavštinom, čiji će se autori, potom, prigodno nagraditi. Najbolja pjesma na čakavštini uz prigodnu će nagradu dobiti i plaketu Elfride Matuč Mahulje, u počast prerano preminuloj krčkoj pjesnikinji i stalnoj članici žirija ovog literarnog natječaja.

Naposljetku, pjesme će biti objavljene na portalu otok-krk.org te umnožene i dijeljene prolaznicima na Svjetski dan pjesništva, 21. ožujka, dok će ih autori, u sklopu završne svečanosti programa Utoplimo krčku zimu, točnije Susreta pjesnika i pjesništva otoka Krka, imati prilike prezentirati zainteresiranoj javnosti, ako epidemiloške prilike to dotad dopuste.