U predblagdanskom raspoloženju, članovi Socijalnog vijeća krenuli darivati potrebite

Sukladno Odluci, predstavnici Socijalnog vijeća Grada Krka zajedno s Marinkom Margan, voditeljicom Odsjeka za društvene djelatnosti, povodom nadolazećih uskršnjih blagdana, između 16. i 18. ožujka 2016. godine, posjetit će najugroženiju skupinu svojih sumještana.

Tom će im prigodom uručiti 57 većih, obiteljskih poklon paketa vrijednih 400,00 kn, odnosno 17 manjih, dječjih, pojedinačne vrijednosti od 180,00 kn. I dok će mališene pored ostalog razveseliti slatkiši i grickalice, obiteljski paket obiluje mnogim korisnim namirnicama, od tjestenine, palente, griza, šećera, ulja, maslaca, začina, kave, čaja, pekmeza, sira, šunke, pršuta i bakalara, preko napitaka i slastica, pa sve do nekolicine higijenskih potrepština.
Osim što će se prigodnim paketima obradovati korisnike gradskog Socijalnog programa u ovo predblagdansko vrijeme neće se zaboraviti ni Krčani koji su zbog najrazličitijih životnih okolnosti, Rješenjem Ministarstva rada i socijalne skrbi Republike Hrvatske, smješteni u udomiteljskim obiteljima ili ustanovama socijalne skrbi izvan našeg otoka. Kako, nažalost, nemaju nikoga tko bi se o njima financijski brinuo, Socijalno vijeće tako je odlučilo da se dvama udomljenim mališanima i dvjema odraslim osobama smještenim u ustanovama pomogne jednokratnim novčanim pomoćima pojedinačno vrijednom 500,00 kn.
Uz sve to, više od stotinu najstarijih članova udruga umirovljenika Grada Krka i Poljica-Šotovento također će dobiti prigodne poklon-pakete, za što je na nivou ove godine (uzimajući u obzir i božićno-novogodišnje aktivnosti), temeljem nedavno zaključenog Natječaja za financiranje javnih potreba u 2016. godini, osiguran budžet od 25.000,0 kn, s time da će se uz to vezane posjete realizirati u organizaciji vodstva spomenutih, itekako vitalnih, udruženja.