U masliniku vršanske škole odrađena još jedna uspješna berba

U organizaciji Učeničke zadruge Busilak, koja već tri godine, pod vodstvom učiteljice Sanje Novosel Grgurić, djeluje u Osnovnoj školi Fran Krsto Frankopan - Područnoj školi Vrh, odrađena je berba maslina u školskom masliniku, i to vrlo uspješno.

Osim članova Zadruge u berbi je sudjelovao i veliki broj ostalih školaraca, pa čak i prvašići. Berba je, nažalost, bila obilježena trenutnim epidemiološkim mjerama, što znači da se bralo pod zaštitnim maskama i pazilo na međusobnu udaljenost, iako ni to naše učenike nije omelo da uživaju na svježem zraku i u društveno korisnom radu, što je, ujedno, jedan primarnih ciljeva same Zadruge.

Dodajmo tome kako je školski maslinik u potpunosti ekološki, tj. za prihranu se koristi isključivo humus Komunalnog društva Ponikve eko otok Krk d.o.o., prema tome dobiveno ulje je ekstra djevičanske kvalitete. Ove godine, ubrano je 150 kg maslina i dobiveno 14 l ulja koje će vrijedni zadrugari pakirati u staklene bočice od 2,5 dl i označiti svojim prepoznatljivim logom, a tim će se vrijednim proizvodom, potom, predstaviti na županijskoj smotri Učeničkih zadruga Primorsko-goranske županije. Dio ulja donira se i školskoj kuhinji, što znači da se ono koristi u prehrani školaraca.