U Krku svoju poeziju ljubavne tematike predstavili riječki i krčki pjesnici

Povodom spomendan sv. Valentina, 14. veljače 2018. godine, u Gradskoj knjižnici Krk priređen je poetsko-glazbeni susret u kojem su sudjelovali riječki i krčki pjesnici, redom članovi Društva hrvatskih književnika: Aron Baretić, Valerio Orlić, Antonia Martinčić, Vera Miš, ali i Vesna Štropin u ulozi recitatorice poezije Petre Štropin.
U ovoj jutarnjoj proslavi Valentinova, umjetnicima riječi koji su s okupljenima podijelili po nekoliko svojih pjesama uglavnom ljubavne tematike, pridružilo se i troje učenika Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova, Područnog odjela Krk, iz klase profesora Vanje Posavca. Lovro Grdinić, Šimun Karabaić  i Nadia Kosić tako su desetominutne recitatorske sekvence upotpunili prigodnim glazbenim numerama, i to na očito zadovoljstvo nemalog broja posjetitelja što su uživali u ovoj zanimljivoj sintezi, a u čijim su redovima svoje mjesto zaslužili i učenici osmog razreda Osnovne škole Fran Krsto Frankopan - Matične škole Krk, u pratnji profesorice hrvatskog jezika Milice Žužić. Okupljeni školaci koji su dobili jedinstvenu priliku da školski sat provedu u opuštenom druženju s pjesnicima, na kraju su bili pozvani da se aktivno uključe u sam program. Naime, postavljajući im najrazličitija pitanja, iz prve su ruke, pored ostalih korisnih savjeta i uputa, mogli doznati kako je to biti pjesnikom, što pjesnike razlikuje od ostalih ljudi, na koje se sve načine može kanalizirati inspiracija, ali i kada je idealno vrijeme za kretanje s pisanjem.
Ovo prigodno događanje, odrađeno u organizaciji Gradske knjižnice Krk, zajedničkim su snagama osmislile i realizirale knjižničarke Ivančica Justinić i Antonia Martinčić.