U grad Krk, 31. kolovoza, stiže atraktivno natjecanje u skoku s motkom

Na inicijativu Frana Bonifačića, krčkog atletičara i mlađeseniorskog državnog rekordera u desetoboju, Atletski klub Krk u suradnji s Turističkom zajednicom Grada Krka, 31. kolovoza ove godine, na Ribarskom molu u gradu Krku priredit će Jump2Krk ili (u prijevodu) Skoči na Krk - atraktivno atletsko natjecanje u skoku motkom.

To su sportsko događanje pored Frana Bonifačića, 14. srpnja, zajednički predstavili predsjednik Atletskog kluba Krk Ivica Orlić, njegov tajnik Marko Srdoč i direktorica Turističke zajednice Grada Krka Ivana Kovačić.

– Interakcija koja se stvori na događanjima izvan stadiona između publike i natjecatelja nešto je posebno i drugačije u odnosu na klasična natjecanja, ustvrdio je Fran Bonifačić, napomenuvši da mu je dodatan motiv u ideji za natjecanje bila i spoznaja o malobrojnosti otočana koji su ga imali prilike vidjeti kako se natječe.

– Jump2Krk neće biti revijalno, već pravo natjecanje, koje je Hrvatski atletski savez uvrstio u svoj kalendar, napomenuo je Marko Srdoč, dodavši kako su dolazak na natjecanje zasad potvrdili skakači iz Slovenije, Italije i Austrije.

– Očekujemo da ćemo na rivi ugostiti između 15 i 20 motkaša koji skaču preko pet metara. Dolazak je najavio i hrvatski olimpijac i državni rekorder Ivan Horvat, jednako kao i Slovenac Robert Renner, mlađeseniorski prvak Europe. Tu je i Austrijanac Riccardo Klotz, prvak Austrije i Balkana. Nadamo se i mnogim drugim skakačima za koje tek očekujemo da će potvrditi svoj dolazak u Krk, među kojima je i slovenska skakačica Tina Šurtej, brončana na Svjetskom dvoranskom prvenstvu i četvrtoplasirana na Igrama u Tokiju, kazao je Bonifačić.

Ivana Kovačić, čelnica krčke Turističke zajednice, rekla je da će ovo natjecanje biti jedan od najzanimljivijih turističko-promotivnih događaja.

– Ovakva sportska manifestacija doprinosi strategiji razvoja turizma, ali i prepoznatljivog imidža grada Krka kao sportske i turističke destinacije. Osim da postane tradicionalna, zajednički će nam cilj biti da je učinimo još atraktivnijom, jačom i natjecateljski prestižnijom, a krajnji nam je cilj uvrstiti je u kalendar mitinga Europe, zaključila je Kovačić.