Triola Kamplin Fest: Nova ljetna manifestacija u gradu Krku

Triola Kamplin Fest naziv je nove manifestacije koja će se, u organizaciji Turističke zajednice Grada Krka, tijekom čitavog ljeta, od 01. srpnja - 04. rujna 2021. godine, odvijati na slikovitom Trgu Kamplin u gradu Krku. Cilj tog višedijelnog programa promocija je glazbe i kulture, obogaćivanje turističke ponude te, u konačnici, poboljšanje kvalitete života lokalnog stanovništva.

Na Trgu Kamplin, s jedinstvenim povijesnim kulisama - Frankopanskim kaštelom i Krčkom katedralom - posjetitelji će tijekom srpnja, kolovoza i rujna kroz glazbeno-scenske nastupe različitih izvođača moći dobro se zabaviti, ali i upoznati dio lokalnog glazbenog nasljeđa.

Zašto naziv Triola?

Osim atraktivne lokacije u srcu krčke starogradske jezgre, karakteristika ove manifestacije je i glazbeno-stilska raznolikost. Kako će se manifestacija odvijati tijekom ljetnih mjeseci, s tri tematska dana, otud i ideja da ju se nazove prema glazbenoj figuri koja označava tri tona što čine skladnu cjelinu. Krčka triola tako predstavlja C dur kojeg čine tri tona: C, E i G, a to su, ujedno, i početna slova triju tematskih dana!

[C] Celebrate Local

Tri utorka, 20. i 27. srpanj te 31. kolovoz, bit će posvećena našoj glazbenoj tradiciji, a nastupit će folklorna društva s područja Grada Krka: Kulturno-umjetničko društvo Vrh, Kulturno društvo Kornić i Folklorno društvo Poljica, zatim najstarije krčko kulturno udruženje Gradska glazba Krk te klape Nono i Vejanke koje njeguju tradicionalnu hrvatsku vokalnu glazbu.

[E] Easy Going

Tri četvrtka, 01. i 08. srpnja te 19. kolovoza, dodijeljena su akustičnim izvođačima, što znači da će svoje glazbeno umijeće demonstrirati Sunny Side Duo, Stefany Žužić i Dino Antonić Duo.

[G] Good Vibes

Tri žanrovski posve različite subote, 17. srpnja, 28. kolovoza i 04. rujna, ugostiti će atraktivne bendove Love Runners, Grapevine Babies i En Face.

Svi koncertni i glazbeno-scenski programi započinju u 21.00 sat, a maksimalan broj posjetitelja tj. sjedećih mjesta je 100. U planiranju događanja predviđeno je poštivanje aktualnih epidemioloških preporuka što znači da će gledalište biti s propisanim razmakom među stolicama, dok će se posjetiteljima osigurati dezinfekcijska sredstva.

[C] Celebrate Local, Trg Kamplin

20. srpnja 2021., 21.00