Triola Kamplin Fest - Good Vibes: Grapevine Babies, A funktastic night

Triola Kamplin Fest naziv je manifestacije koja se, u organizaciji Turističke zajednice Grada Krka, tijekom lipnja, srpnja i kolovoza, odvija na slikovitom Trgu Kamplin u gradu Krku, a kojoj je zadaća promocija glazbe, obogaćivanje turističke ponude te, u konačnici, poboljšanje kvalitete života lokalnog stanovništva. Budući da je program manifestacije podijeljen na tri tematska dana, otud i ideja da ju se nazove prema glazbenoj figuri koja označava tri tona što čine skladnu cjelinu. U slučaju krčke triole to je C dur kojeg tvore: C, E i G, a to su, ujedno, i početna slova triju cjelina: [C] Celebrate Local, [E] Easy Going i [G] Good Vibes. Prvom su obuhvaćena tri utorka posvećena različitim vidovima tradicijske glazbe, drugom tri četvrtka dodijeljena jazzu, swingu i countryju, a trećom tri subote, uz atraktivne bendove, namijenjene vrhunskoj zabavi i uživanju!

Posljednji će koncert u Good Vibes nizu, kao dio Triola Kamplin Festa, 27. kolovoza, održati Grapevine Babies. Energični fanki rifovi, neobični ritmovi i harmonije te žestoke rock solaže, samo su dio arsenala u opusu koji nudi ovaj riječko-krčki kolektiv s čak 13, eklektičnom pristupu sklonih, glazbenika. Frontmen i prateći gitarist benda Luka Adžić-Kapitanović zaslužan je za aranžmane i tekstove pjesama. Groove podloga benda sastoji se od bubnjara Kristijana Baljarevskog, perkusionista Ivana Polonija, klavijaturista Karla Lovrića i basista Svena Marenkovića. Leđa im čuva puhačka linija koju čine trubač Krešimir Kunda, trombonist Petar Tepšić, tenor saksofonist Franjo Črnjarić te alt saksofonistica Petra Zoretić. Za podizanje dlaka na rukama zaslužan je glavni gitarist Dario Arifović, a zavodljiv soul premaz daju im tri vokalistice Lucija Morić, Dana Bajčić i Lucija Kosić Palić. Svoju inspiraciju bend nalazi u raznim žanrovima i izvođačima kao što su: Funkadelic & Parliament, Frank Zappa, RHCP, Stevie Wonder, Talking Heads, Sly and the Family Stone... Početkom prošle godine objavljuju debitantski album Funkle Ben's Sex Potion, a upravo s njega preuzete plesne kombinacije i energičan performans nikog neće ostaviti nerasplesanim!