Triola Kamplin Fest - Easy Going: Sarah and the Romans

Triola Kamplin Fest naziv je manifestacije koja se, u organizaciji Turističke zajednice Grada Krka, tijekom lipnja, srpnja i kolovoza, odvija na slikovitom Trgu Kamplin u gradu Krku, a kojoj je zadaća promocija glazbe, obogaćivanje turističke ponude te, u konačnici, poboljšanje kvalitete života lokalnog stanovništva. Budući da je program manifestacije podijeljen na tri tematska dana, otud i ideja da ju se nazove prema glazbenoj figuri koja označava tri tona što čine skladnu cjelinu. U slučaju krčke triole to je C dur kojeg tvore: C, E i G, a to su, ujedno, i početna slova triju cjelina: [C] Celebrate Local, [E] Easy Going i [G] Good Vibes. Prvom su obuhvaćena tri utorka posvećena različitim vidovima tradicijske glazbe, drugom tri četvrtka dodijeljena jazzu, swingu i countryju, a trećom tri subote, uz atraktivne bendove, namijenjene vrhunskoj zabavi i uživanju!

Posljednja Easy Going večer posvećena countryju, u sklopu Triola Kamplin Festa, 04. kolovoza, donosi koncert riječkog sastava Sarah and the Romans. Radi se o prvom hrvatskom bendu koji njeguje bluegrass izričaj, obogaćen elementima srednjoeuropskog folka, što im od samih početaka priskrbljuje prepoznatljivost. Bluegrass (ili hillbilly music), kao podvrsta ili podžanr countryja, često opisuju kao glazbu dijeljenja, gdje svaki glazbenik dobiva priliku pokazati se. Bend danas čine pjevačice Matea Dujmović i Nikolina Akmadža, Roman Tomašković (na mandolini), Goran Troha (na banju), Boris Luković (na dobru), Domagoj Zubović (na kontrabasu), Ivica Dujić (na usnoj harmonici), Iva Štefančić (na violini), Suzan Vidović (na bubnjevima) i Zoran Petrović-Bebe (na gitari). Sarah and the Romans svoj su prvi album First Date objavili 2019., a za ovu godinu najavljuju izlazak novog.